Projektant Christopher Dixon zadebiutował z pierwszą oryginalną linią ekskluzywnych butów na wysokich obcasach, nazwaną Christopher Coy Collection. Rekomendowane buty są zarazem eleganckie, jak i wygodne do noszenia, pomimo swojej niebotycznej wysokości. Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się od razu w oczu, są podwójne obcasy. Każdy z butów ma po dwa obcasy, co sprawia, że łatwiej w nich chodzić, poprzez poprawę rozkładu masy ciała, jak i odciążenie stopy. Jak wyjaśnia Dixon: „Kiedy masz jeden obcas, pięta trzęsie się. Chcieliśmy dodać jej większą stabilność”.

Inspiracją do zaprojektowania podwójnych obcasów była znana tenisistka, Serena Williams. Projektant często słyszał od niej, że bolą ją stopy, ale kocha swoje buty na obcasie, dlatego je nosi. Zaczął więc zastanawiać się, dlaczego kobiety noszą niewygodne buty, które je ranią, pomimo że na co dzień czynnie uprawiają sport. Okazało się, że do tej pory nikt nie rozwiązał tego problemu i nie zaprojektował wysokich obcasów, które byłyby komfortowe. Siedem lat minęło, zanim Dixon wprowadził na rynek swoją eksperymentalną kolekcje Christopher Coy Collection. Obecne dostępnych jest siedem modeli butów, docelowo ma być ich dziesięć. Dixon twierdzi, że buty przetestowało 60 kobiet i wszystkie stwierdziły, że są to najwygodniejsze buty, jakie nosiły do tej pory. Jego żona natomiast lubi je tak bardzo, że zakłada przez cały rok.

Buty zostały zaprojektowane tak, żeby zapewniać jak największą wygodę. Środek podeszwy wypełniono specjalnym materiałem pochłaniającym wstrząsy i pianką, którą można znaleźć w sportowych sneakersach. Od wewnątrz wyłożono je skórą cielęcą. Ceny butów wahają się od 425 dolarów do nawet 1 100 dolarów, co wcale nie jest tak mało, ale czego nie robi się dla takich szpilek. Dixon prostuje jednak, że przecież projektuje obuwie na rynek z dobrami luksusowymi. „Myślę, że kobiety biznesu także podczas podróży chcą nosić obcasy, ale wiedzą, że będą je bolały stopy”. Rozwiązaniem są podwójne obcasy, dzięki którym szpilki stają się bardziej komfortowe.

Jeżeli chcielibyście wypróbować buty na dwóch obcasach, znajdziecie je pod linkiem visitwww.christophercoycollection.com