Jedni twierdzą, że powinien być skromny inni wolą uroczystości z wielką ''pompą''. Jednakże najważniejsze w tym wszystkim to być cały czas trendy i na czasie. Dlatego poniżej prezentujemy co w tym roku jest trendy, wśród młodych par.

Suknia- do lamusa odeszły wszelkiego rodzaju krótkie sukienki, w tym roku znowu królują długie, zwiewne suknie wykonane z satyny z elementami kwiatowymi. Oczywiście nie można zapomnieć o jakimś dodatku. Chociaż w tym roku w dalszym ciągu modne są welony, to jednak warto być trendy i zdecydować się na różnego rodzaju szale, które dodadzą nam elegancji. O dziwo w USA kobiety decydują się na nico bardziej ekscentryczne kolory swoich sukni jak różowy czy też szampański. 

Uczesanie- tak naprawdę w modzie ślubnej, nie możemy mówić o jakiś spektakularnych fryzurach, już od kilku lat królują proste uczesania, które będą nam dodawać kobiecości. Oczywiście nie możemy zapomnieć, że mile widziane są różnego rodzaju dodatki jak spinki, czy też drobne kwiatuszki we włosach. 

Kwiaty- ważnym dodatkiem dekoracyjnym są kwiaty. W tym roku jak zwykle będą królować róże, jednakże do łask powrócą również peonie, tulipany i orchidee. Najwidoczniej kryzys nie będzie odczuwalny w modzie ślubnej, gdyż w tym roku zamiast skromnych bukietów, na topie będą bukiety obficie przybrane- złotymi wstążkami. 

Ekologia- najwidoczniej trendy związane z ochroną środowiska, odgrywają coraz większe znaczenie w różnych sferach naszego życia. Dlatego coraz więcej par w tym roku będzie się decydować na ekologiczne produkty zastosowane, jako składniki posiłków. Również zamiast jechać samochodem, który wydziela spaliny, raczej para młoda będzie chciała iść w orszaku na uroczystość ślubną.

Miejsca- pary w roku 2009, nie będą chciały brać ślubu w miejscach tendencyjnych. Dlatego coraz więcej osób będzie się decydowało na przypieczętowanie swojego związku w miejscach oldschoolowych, które miały jakieś ważne znaczenie dla nich. Jak co roku niektóre pary będą chciały brać ślub w dalszym ciągu w górach, na plaży, czy też tradycyjne w kościele. 

Zaproszenia- ważną częścią całego przedsięwzięcia jakim jest ślub są zaproszenia. Każdy z nas ma swoje preferencje w tej kwestii. Jedni wolą elegancki, a inni w znacznej mierze udziwnione. O dziwno w tym roku będą królować własnoręcznie zrobione zaproszenia, co doda im wyjątkowego charakteru. Chociaż osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić robienia samodzielnie 100 zaproszeń...

Jak widać choć trendy ślubne się zmieniają, to jednak są to zmiany bardzo stopniowe i powolne. W końcu wszystko jest tak naprawdę bardzo tendencyjne i podobne do siebie, nie doszukamy się, aż tak wyraźnego oldschoolu, jak w innych dziedzinach mody...