Moda lubi się powtarzać i powracać do motywów, które zostały wykreowane w minionych dekadach.    Co jakiś czas jednak pojawiają odkrywcze, niekonwencjonalne nowości, wprowadzające świeży oddech do świata mody i na ulice miast. W ostatnich latach wszystkie działania skierowane są na wykorzystanie nowych technologii, jak chociażby drukarki 3D. Można również zaobserwować zabawę z niestandardowymi materiałami.

W modzie 2015 trendem będą na pewno tworzywa sztuczne, które odnajdziemy w ubraniach, butach czy akcesoriach. Projektantów nie będą ograniczać żadne formy czy linie, przekrój zastosowania nietypowych materiałów będzie rozległy. Koszulki, spódnice i kurtki wykonane w całości z polichlorku winylu. Dodatki do szortów i butów w postaci plastikowych wstawek czy powłoki z tworzywa sztucznego.

Moim faworytem, który wyszukałam wśród wielu ciekawych przykładów zastosowania nietypowych materiałów, jest koszulka Band of Outsiders, z oryginalnym wykończeniem przy szyi. Polecam także rozwiązanie, jakie zastosowano u Fendi, gdzie mamy miks naturalnych i sztucznych tkanin. W końcu moda jest teatrem nowoczesnej kobiety, dlatego pozwólmy sobie na odrobinę ekscentryczności w nadchodzącym sezonie i sięgnijmy po „sztuczne” rozwiązania. Więcej przykładów zastosowania tworzyw sztucznych możecie obejrzeć w galerii zdjęć pod artykułem.