Maria Macięga, zodiakalny strzelec, pasjonatka sztuki, teatru, malarstwa.
Sztukę traktuje z dużą pasją:
„Kluczem do mojej twórczości jest mój temperament. Sztuka to moja pasja, która tkwi obok mnie i ze mną. Głównie zajmuję się malarstwem, technikami malarskimi..., sztukami wizualnymi, ale i też kształtowaniem otoczenia, opracowaniami graficznymi, aranżacjami  oraz formami dekoracyjnymi.”

Pani Maria sztuką zajmuje się od wielu lat- jest to jej druga płaszczyzna życia. Malarstwo dla niej jest komunikatorem ze światem zewnętrznym – zamiast słów. Bawi się barwą i jej aurą jaką ze sobą niesie. „Barwy "karmią "nas swoją ukrytą energią , na którą pozornie nie zwracamy uwagi , dlatego moja sztuka jest "zainteresowana" różnorodnością gamy barwnej i zestawień kolorystycznych.
Czas spędzony przy sztaludze i z pędzlem traktuję jako formę rozwijającego relaksu”.

 

mix_listopad_005_400

 

Artystka jest absolwentką Instytutu Sztuki UP w Krakowie, a pasja malarska zaczęła się już w Liceum Sztuk Plastycznych. Cały czas doskonali swój warsztat  poprzez nabywanie nowych artystycznych doświadczeń , aktywną postawę twórczą, uczestnictwo w wystawach .
Zajmuje się również fotografią, grafiką warsztatową i innymi wieloma ciekawymi zagadnieniami związanymi ze sztuką i rozwojem kultury. Obcowanie ze sztuką daje artystce szaloną satysfakcję i dostarcza bodźców do dalszego samorozwoju…

 

obraz_114_400

 

Malarstwo to nie to, co widzimy ale to, co chcemy zobaczyć….
W obrazach Pani Marii można zauważyć uwagę skierowaną na tajemniczość człowieka, jego ciekawość  świata i zagadkowość istoty duchowej egzystencji. Jednakże zakres tematyki obrazów i dobór barw, jest różnorodny i zależny od chwili, w której szukany jest ciekawy temat. „Życie mnie wciąż zachwyca różnorodnością swoich barw i odcieni, a malarstwo rozpuszcza destruktywne moce, które nosimy w sobie...” – opowiada artystka.
„Uważam ,iż zawsze warto mieć wokół siebie coś pięknego, nawet gdyby to miała być tylko stokrotka w szklance.”

 

obrazy_maski_012_400

 

Obok własnej twórczości artystka prowadzi również „spotkania ze sztuką”, np.: warsztaty zbiorowe, bądź indywidualne. Uwielbia osoby pozytywne, z dobrą energią, szukające własnej satysfakcji.
Promuje szczególnie rozwój utalentowanej młodzieży. Młodzież przygotowana pod  kierunkiem artystki przygotowuje się do egzaminów wstępnych- warsztatowych do szkół artystycznych, odnosi sukcesy w wielu znaczących konkursach, przeglądach i festiwalach artystycznych. Doświadczenia i kompetencje nabyte w dziedzinie sztuki i malarstwa przekazywane, więc osobom poszukującym drogi własnego rozwoju i doskonalenia talentu również niosą pozytywną energię.
Więcej prac malarskich Marii Macięgi dostępnych jest na www.mariamaciega.netgaleria.eu

 

obraz_109_400