Wyobraź sobie biorąc prysznic, że stoisz pod tropikalnym wodospadem lub zażywasz kąpieli gdzieś przy własnej, prywatnej plaży. Higiena i relaks w jednym. Wystarczy siła wyobraźni, żeby poczuć odprężający klimat, ale firma Glassdecor wypuściła na rynek kafelki, które doskonale uzupełniają się z naszymi fantazjami. Nie są to zwykłe kafelki, tylko małe cudeńka tworzące zapierający dech w piersiach, trójwymiarowy obraz. Te szklane mozaiki przewróciły do góry nogami podejście do łazienkowego designu, stawiając na nowoczesność i styl. Współcześnie wygląd pomieszczenia z prysznicem i zlewem nie jest nikomu obojętny, jak to bywało jeszcze kilkanaście lat temu. Łazienka stała się miejscem równie ważnym co salon lub sypialnia i dlatego wymyśla się coraz ciekawsze projekty, aby stworzyć z niej unikalne i osobiste miejsce. 

Kafelki hiszpańskiego producenta są nie tylko szykowne, ale i bardzo wytrzymałe. Nadają się także do użytku na zewnątrz domu, ale w Polsce akurat chyba mało kto praktykuje coś takiego. Ciekawostką jest, że Glassdecor pomyślał także o najzamożniejszej klienteli, proponując jej kafelki do wyłożenia dna basenu. Można samemu układać mozaiki z kolorowych elementów, albo zdać się na projektantów firmy i wybrać gotowy wzór. Bez względu na decyzję, efekt będzie zniewalający, jak na przykład motyw żółwia wodnego, który wygląda tak realistycznie, że niejedna osoba bałaby się przez niego wejść do basenu. Ponadto niektóre rodzaje płytek dają optyczne wrażenie większego i głębszego basenu. Z technicznych informacji ważne jest także to, że kafelki są odporne na mróz, uderzenia, absorpcję wody i promieniowanie UV. Co więcej, bardzo łatwo dba się o ich czystość i można w tym celu stosować zwykłe, niewyszukane środki.

Wracając jednak do łazienki, myślę, że inwestycja w oryginalne, fotograficzne kafelki się opłaca. Jest to przecież coś, co będzie w naszym otoczeniu codziennie przez kilka lat i chociażby z tego powodu warto pomyśleć o płytkach przyjemnych dla oka. A jeśli martwisz się, że kafelkowe dzieło sztuki nie zmieści się na Twojej ścianie, mam dobrą wiadomość- wszystkie wzory proponowane są w rozmaitych wielkościach!