Marka Biomen przekroczyła wszelkie granice. Twarzą promującą męski kosmetyk został nikt inny jak zbrodniarz wszech czasów- Adolf Hitler. Za dużo wyobraźni? Czy może jednak za mało?

BIOMEN

W reklamówce wykorzystano fragment nazistowskiej mowy Fuhrera i podłożono głos, który oznajmia: "Jeżeli nie nosisz damskich ciuchów, to dlaczego masz używać szamponu dla kobiet? Oto on. Szampon dla prawdziwych mężczyzn. Biomen". Zbrodniarz ikoną męskości?

Adolf HITLER Shampoo Commercial for Biomen

"Wykorzystanie wizerunku antysemickiego dyktatora, który odpowiada za śmierć sześciu milionów Żydów, do sprzedania szamponu jest obrzydliwym i żałosnym chwytem marketingowym. To obraz pamięci ofiar Holocaustu, a także tych, którzy go przetrwali oraz tych, którzy walczyli z nazistami" - skomentował spot Abraham H. Foxman, dyrektor amerykańskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League), walczącej z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów.

Adolf HITLER Shampoo Commercial for Biomen2

Obrońcy praw człowieka wysyłają istne gromy! Nieetyczna, niesmaczna i poniżająca koncepcja. Kontrowersji nie powinno się budzić takim kosztem. Reakcja świata jest zgodna: absurd i hańba. 12 sekund odrażającej komercji.

 

Autor: Aleksandra Daniszewska