Serwis oryginalneprodukty.pl jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę produktów o podrobionym znaku towarowym. Jego głównym celem jest uświadamiać konsumentom jak pozytywnym zachowaniem jest wybieranie oryginalnych i profesjonalnych produktów - dobrze wykonanych, posiadających certyfikaty jakości i wszelkie potrzebne atesty. 

Serwis chce przede wszystkim ułatwić Internautom wymianę doświadczeń związanych z zakupem podróbek oraz poinformować o zasadach dzięki, którym odróżnimy produkty autentyczne od falsyfikatów. 

Zespół redakcyjny przyjmuje od użytkowników wszelkie zdjęcia oraz donosy o nieuczciwych sprzedawcach i umieszcza je na stronie. Dzięki temu każdy może przyszpilić oszusta i współtworzyć wyjątkowy serwis. Ponadto, w odróżnieniu od istniejących do tej pory w polskim Internecie serwisów, publikowane są informacje na temat kultowych marek, podkreślając ich zalety i wyjątkowość.

Akcję wspierają sklepy internetowe, które oferują tylko i wyłącznie oryginalne produkty. Sklepy, które w ramach współpracy przystąpiły do projektu otrzymały certyfikat wiarygodności, który jest swoistym potwierdzeniem jakości oferowanych produktów