Jeden z najlepszych projektantów świata Alexander McQueen został dziś znaleziony martwy w swoim domu na londyńskim West Endzie. Jak wynika z informacji projektant popełnił samobójstwo. Policja podejrzewa, że samobójstwo było spowodowane depresją jaką przechodził projektant po śmierci jego matki, która odeszła kilka dni temu

40 letni projektant dwie dekady temu rozpoczął swoją karierę od pracy dla Koji Tatsuno i Romeo Gigli. Ukończył on studia podyplomowe na prestiżowym Central St. Martins College of Art. Jego prace od początku były bardzo kontrowersyjne, jednak gwiazdy od razu go pokochały. Przegotował dla nich stroje, które zawsze zachwycały.
McQueen projektował dla Givenchy oraz Gucciego, gdzie był głównym projektantem.
Był on często wręcz szalony w swych pomysłach. Modelki na pokazie częściej przypominały istoty poza ziemskie niż piękne dziewczyny.
Jego ulubienicą była Kate Moss, z którą był bardzo zżyty. Jego serce natomiast należało do mężczyzn. Nie ukrywał on swojego homoseksualizmu, wręcz przeciwnie „Od samego początku wiedziałem, że jestem gejem i nie wstydziłem się tego. Prosto z macicy mojej mamy poszedłem na paradę gejów.”
To właśnie jego mama była największym przyjacielem i wsparciem dla niego. Dlatego policja podejrzewa, że samobójstwo mogło wynikać ze śmierci matki, które odeszła kilka dni temu.

McQueen miał za miesiąc prezentować swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień 2010 / zima 2011. Na razie możemy podziwiać jego stroje na przyszły sezon. Kreacje są wręcz niesamowite, wyglądają jak z filmu science fiction. Alexander wielokrotnie inspirował się książkami oraz filmami w swoich pracach.
Kolorystyka, forma, fryzury powodowały gęsią skórę u każdego kto je podziwiał. Jego buty dokonały przełomu w modzie. Świat zupełnie inaczej spojrzał na buty. Wyglądają one jak nowoczesne rzeźby, niczym nie przypominające obuwia. Są na bardzo wysokiej szpilce i mają dosyć nietypowy kształt, którego z trudem da się nawet opisać.
Jego pokazy zawsze były niepowtarzalnym wydarzeniem, które zbierało największe znakomitości ze świata show-biznesu, jak Rihannę, Beyonce czy Lady Gagę.

Artysta był skrytą osobą, nigdy nie udzielał się w życiu publicznym. Nie wiemy za dużo o jego związkach czy stylu życia. Na pewno był on niezwykłą osobą, która miała wrodzony ogromny talent.
Projektant zawsze miał wspaniałą wyobraźnię, która niczym nie była ograniczona. Tylko śmierć mogła go zatrzymać i niestety też to zrobiła.