Coraz większymi krokami nadchodzi zima. Z tego powodu dni robią się coraz krótsze, natomiast poranki coraz mroźniejsze. My zaś z tygodnia na tydzień zakładamy na siebie coraz to grubsze warstwy ciepłych ubrań. A czy podczas tych mrozów pomyśleliśmy także o naszych pupilach? Może i im warto zafundować jakiś ciepły sweterek, a nawet kożuszek? Albowiem jak się okazuje pomysłodawców na tego rodzaju ubranka na rynku odzieżowym nie brakuje.

W ciepłych bluzeczkach, sweterkach, kurteczkach dla naszych kochanych psiaków można przebierać bez końca. Weźmy chociażby serię ciepłych polarów z kapturem stworzonych specjalnie dla małych yorków. Tego rodzaju ofertę znajdziemy między innymi na stronie firmy York Design www.ubrankadlayorkow.pl, stworzonej specjalnie dla tej właśnie rasy. Wzory są rozmaite: w lamparcie cętki, a zatem bardzo na topie, moro, różowe, niebieskie, a nawet czerwone ocierające się nieco o psi patriotyzm. Firma York Design jako pierwsza w Polsce wyszła naprzeciw wymaganiom klienta i jako pierwsza postanowiła wprowadzić na rynek linię produkcyjną zajmującą się szyciem ubranek wyłącznie na psią miarę. Tak, aby każdy psiak mógł zostać potraktowany w sposób niezwykle indywidualny i jednocześnie poczuć się wyjątkowo.

Inne, tym razem być może nieco bardziej designerskie ciuszki, znajdziemy na stronie www.dla-psa.pl. Tu wybór jest aż nazbyt szeroki. Od psiej biżuterii oraz kompletów kąpielowych – raczej bezużytecznych w okresie zimowym – aż po dresiki, płaszcze, pelerynki, kurtki zimowe, bezrękawniki oraz golfy. Ostatnim krzykiem psiej mody jest chociażby kurtka z napisem FBI. 
Podobno ubranka dla psów to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi handlowych na rynku zoologicznym. Wiąże się to jednak nie tyle z rzeczywistą potrzebą naszych pupili do dodatkowej dawki ciepła (przypomnijmy, że praktycznie każdy piesek posiada własne futerko), ile z rosnącym zamiłowaniem właścicieli do ich czworonogów. I chodzi tu zarówno o psy, koty, jak i też inne zwierzęta domowe. Tym niemniej jednak, o ile te pierwsze zdają się to z pewną łatwością akceptować, o tyle trudno jest mi sobie wyobrazić chodzącego własnymi ścieżkami kocura na przykład w różowym swetrze.

A zatem, jeżeli pragniecie nagrodzić swojego psiaka za przywiązanie oraz lojalność, a także okazać mu swoją miłość, możecie z powodzeniem przejrzeć oferty tego rodzaju sklepów. Równocześnie nie zapominajcie jednak, że pies to także żywa istota i tak jak ludzie w swoim nowym ubraniu chciałby nie tylko dobrze się prezentować, ale i czuć komfortowo oraz wygodnie