W sobotę, 16 kwietnia odbył się event „Sztuka Inwestycji” organizowany przez: Rudnicka& Consulting, Ronson Development oraz Dom Aukcyjny Abbey House S.A. Na event przybyło ponad 300 osób zainteresowanych tematem inwestycji.
Idea projektu zakładała holistyczne podejście do inwestowania. Tematem przewodnim było inwestowanie w nieruchomości oraz w sztukę. Celem eventu była prezentacja luksusowego i malowniczego Osiedla domów Constans w Konstancie Jeziornie, za sprzedaż którego odpowiada firma Rudnicka&Consulting.
Osiedle w sumie liczy 34 domy, ok. dziesięć domów jest już sprzedanych. Na potrzeby eventu w kilkunastu budynkach partnerskie firmy zaangażowane w projekt, prezentowały swoje  produkty oraz ideę działalności.
Dom Aukcyjny Abbey House S.A. również miał swoją tymczasową siedzibę w Constansie, w której prezentował obrazy Jakuba Słomkowskiego. To prace tego artysty Ronson Development doda do każdej sprzedanej w wyniku eventu nieruchomości. Wiadomo już, że w sobotę podpisano umowę rezerwacyjną na jeden z domów na tym osiedlu.
Dom to nie tylko nieruchomość, to miejsce, gdzie spędzamy znaczną część swojego życia, to miejsce , gdzie rodzą się  nasze dzieci i gdzie dorastają. Taka forma prezentacji osiedla domów wprowadza przyszłego mieszkańca w klimat miejsca, pozwala przewidzieć profil przyszłego sąsiada, zachęca to "zamieszkania" przez chwilę - mówi Marzena Rudnicka.
Biorąc pod uwagę ilość pytań i zainteresowanie, jakie udało się wzbudzić organizatorom u przybyłych gości, można z całą pewnością powiedzieć, że taka formuła edukowania o szeroko rozumianym inwestowaniu jest dobrym sposobem docierania do nowej grupy inwestorów, również w dzieła sztuki. – przekonuje Jakub Kokoszka z Domu Aukcyjnego Abbey House S.A.
Szacuje się, że wartość rynku sztuki w Polsce jest wata między 200 a 300 milionów złotych, podczas gdy za takie i znacznie większe kwoty sprzedaje się jeden obraz w zachodnich domach aukcyjnych, czego przykładem może być ubiegłoroczna sprzedaż obrazu Picassa w Christie’s za 106, 5 mln dolarów.
Oznacza to, że z jednej strony pole do działania zarówno na  rynku sztuki jak i nieruchomości jest duże, z drugiej jednak, żeby były to działania skuteczne, muszą się odznaczać dynamicznymi i niestandardowymi projektami integrującymi podobne środowiska.