Gorączka Halloween. Udekoruj swoje mieszkanie w mroczny, nietuzinkowy sposób!

 

Geneza święta Halloween pochodzi z Wysp Brytyjskich, jednak w kulturze polskiej święto duchów cieszy się coraz większą popularnością. W ostatnich dniach zarówno w brytyjskiej, jak i w amerykańskiej prasie mnożą się artykuły zawierające porady dotyczące nie tylko kostiumów, lecz także dekoracji odpowiednich na tę okazję.

 

Tegorocznym hitem wśród halloweenowych dekoracji jest krwawa zasłona prysznicowa, która przedstawia ślady krwi i cień mordercy z nożem. Niespodziewany jej widok z pewnością wprowadzi Twoich znajomych w mroczny klimat, który jest nieodzownym elementem ostatniego wieczoru października.

 

 

Pomysłami oryginalnymi, a zarazem wzbudzającymi kontrowersje są kuchenne gadżety. Popularność zdobywają zarówno talerze, których tekstura wskazuje na to, że jego użytkownicy kosztują krwawe potrawy, jak i czerwony od krwi nóż.

 

 

 

Wśród halloweenowych dekoracji tego roku nie zabraknie również dyni, która jest inspiracją dla oryginalnych gadżetów. Może ona stanowić podstawę lampionu, jednak obecne trendy sugerują spróbowanie czegoś nowego niż wycinanie strasznych, wodzących za nami oczu. W Internecie dostępne są szablony, których „przerysowanie” sprawi, że tegoroczna dekoracja naszego domu będzie oryginalna i zachowa się w pamięci znajomych. Najbardziej popularnymi szablonami są te, które przedstawiają wilka wyjącego do księżyca, nietoperze oraz nawiedzony dom.

 

 

 

 

 

 

 

autor: Renata Śmiałkowska