Buty Uggi zrobiły niesamowitą karierę na całym świecie. Dzięki unikalnym właściwościom wełny Merynsów z której są zrobione buty,  przepuszczają powietrze, stopy się nie pocą, izolują od zimna w zimie i wypuszczają nadmiar ciepła w lecie. Charakteryzują się odpornością na wodę i wyjątkową trwałością.
Nie wiadomo czy są ładne czy brzydkie, modne czy passe, wszyscy w nich chodzą, a raczej „wszystkie”. Uggi istnieją również w wersji dla panów, jednak w Polsce się nie przyjęły.  Mimo tylu zalet mężczyźni nie mogą sie do nich przekonać. W Londynie, mieście gdzie nie ma modowych reguł, również panowie w zimne dni wolą założyć inne buty.
Uggom zarzuca się, że noga w nich wygląda topornie, mało kobieco i subtelne. Teoretycznie powinny być idealne dla mężczyzn, a jednak nieliczna grupa je wybiera. Czy w dzisiejszych czasach nasze upodobania, aż tak sie pozmieniały? Kobiety chwytają się męskich butów, a mężczyźni coraz chętniej wybierają obcasy?
Rod Hourani w swojej nowej kolekcji na sezon wiosna/lato 2010 proponuje obcasy dla panów. Marzeniem projektanta było stworzenie butów na obcasach, które nie przypominałyby butów kowbojskich, a bardziej kobiecych. Na pokazie mogliśmy zobaczyć również legginsy jak i krótkie, obcisłe spodenki do kolan.
Co wy sądzicie o mężczyznach w Uggach? Czy to małomęskie czy wręcz przeciwnie?
W galerii znajdziecie zarówno zdjęcia Bena Afflecka, Matthew McConaughey, Leonarda Di Caprio oraz Kate Moss, Evę Longorię i Jennifer Aniston.
Zobaczcie i oceńcie kto wygląda lepiej, kobiety czy mężczyźni?