Uggi to niewątpliwie najmodniejsze buty od lat, chociaż ich śmierć ogłoszono w 2006 roku, to nadal Uggi zyskują coraz więcej wielbicielek, a firma australijska co sezon wypuszcza na rynek kolejny model. Historia Uggów sięga lat 70-tych. Zostały wymyślone przez australijskiego surfera osiadłego w Kalifornii. Ciepłe buty w których stopa może oddychać w każdej temperaturze, wypromowała na przełomie stuleci m.in. sama Oprah Winfrey.
Zabawne kozaki wykonywane z wełny merynosów zdobyły serca zarówno kobiet jak: Sienna Miller, Cameron Diaz, Nicole Richie, jak również panów. Sam Leonardo di Caprio ma ich kilka par.
Jednak buty Ugg mają tyle samo fanek, co przeciwniczek. Te pierwsze zostały przekonane ich wygodą, drugie zaś śmieją się z pokracznej na pozór formy. Firma zaś w tle tego konfliktu produkuje nowe modele niezwykle wygodnego obuwia, które od razu rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Ostatnio mam okazję sama być ich użytkownikiem i mogę zapewnić, że to jedne z najlepszych butów jakie miałam. Kozaki nie tylko wyglądają świetnie do wszystkiego, są wygodne to jeszcze świetnie trzymają ciepło.
Można je nosić na kilka sposób, wywijane na zewnątrz lub naciągnięte na łydkę. Człowiek czuje się w nich rewelacyjne. A duże, drewniane guziki tylko dodają im jeszcze więcej uroku.
Dziś można kupić klapki, krótkie kozaki a także baleriny Ugg.

My na zimne dni szczególnie polecamy kozaczki!