Nasza skóra traci jędrność z wielu powodów. Możemy drastycznie schudnąć lub przytyć, po ciąży, bądź po prostu skóra zaczyna się starzeć. Każda z nas jednak marzy o jędrnym ciele nastolatki. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii, które mogą pomóc w odzyskaniu jędrności i pozbycia się „pomarańczowej skórki”. Kobiety jednak mają swoje sposoby, które mogą pomóc i podreperować nasze ciało.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest uprawianie sportu. Pływanie wspaniale modeluje sylwetkę, wysiłek na aerobiku, czy na siłowni, chociaż 2-3 razy w tygodniu powinien zdziałać cuda. Czy widziałyście kiedyś obwisłe ciało u sportowców? Nie… Właśnie dlatego, bierzmy z nich przykład i ruszajmy się jak najwięcej. Spacery, bieganie, chodzenie po schodach. Wszystko na co mamy czas jest dobre i wskazane. Jeśli dołączymy odpowiednią dietę, czyli racjonalne odżywianie, bez żadnych głodówek. Będziemy pić dużo wody i do tego trenować, nasz problem z obwisłą tu i tam skórą może zmniejszyć się, bądź nawet zniknąć całkowicie. Gdy już dobrze się odżywiamy i często się ruszamy, możemy się wspomóc całą gamą kosmetyków. Prawie każda firma kosmetyczna wypuściła linię ujędrniającą. Od peelingów po balsamy, rollony, urządzenia do masażu. Nasz wybór zależy od zasobności portfela. Oczywiście nie zrobią wszystkiego za nas. Mogą wspomóc nasze wysiłki. Dopiero wtedy możemy oczekiwać jakiś efektów.

Zbawienną rolę mają właśnie masaże. Wykonane zarówno u specjalistów, czy w zaciszu własnego domu. Akcesoria do masażu znajdziemy w prawie każdym sklepie z kosmetykami, a jako nawilżanie możemy użyć zwykłej oliwki dla dzieci. Będąc na basenie korzystajmy też z wszystkich pryszniców zimnych i ciepłych, z biczów wodnych. Mogą wspomóc naszą „operację ujędrnianie”. W gabinetach SPA można znaleźć szereg zabiegów, które wpływają korzystnie na nasze ciało. Bardzo dużo tych zabiegów, daje efekty już po paru. W wyborze zabiegów na pewno pomogą specjaliści, którzy dopasują je do twoich indywidualnych problemów. Zatem wizyty w SPA, nie tylko nas zrelaksują, ale i z czasem pomogą zapomnieć o problemie.

Aby osiągnąć najlepsze efekty połączmy wszystkie te sposoby i cieszmy się gładką i jędrną skórą. Trzeba dodać, że jest to proces dość długotrwały. Nie wierzcie w kosmetyki, czy zabiegi cud. Długotrwała nasza praca, na pewno przyniesie rezultaty.