Dzisiejsza osobowość pochodzi z Norwegii - urodzony w 1977 Jonas Bendiksen zapisał się na trwale w historii fotografii, zdobywając kolejne prestiżowe nagrody nie wyłączając drugiego miejsca w Daily Life Stories dla World Press Photo, Infinity Awards od Interantional Center Of Photography w roku 2003 jak i pierwszego miejsca w Picture Of the Year International (POY) Awards.


Wśród klientów artysty znajdziemy takie znakomitości świata mediów jak "National Geographic", "Geo", "Newsweek", "Vanity Fair", "Independent on Sunday Review", "The Sunday Times Magazine" czy The Rockefeller Foundation. Większość prac Jonasa Bendiksena pochodzi z Rosji, gdzie fotografował on lokalne społeczności i osoby duchowne. Prace Bendiksena skłaniają do głębokiej analizy - zachęcają do bliższego przyrzenia się im. Na zdjęciach ważną rolę pełnią kolory - często tylko dwie lub trzy mocno kontrastujące ze sobą barwy.


Fotografie artysty można opisać jako sceny, przedstawiające krótką chwilę uwiecznioną obiektywem aparatu. Sam Bendiksen mówi o sobie: ?Kocham pracować nad tematami, które pozostają w tyle za modą i wyścigiem o pierwsze strony codziennych gazet. Często najbardziej przykonywujące zdjęcia mają skłonność do ukrywania się w z pozoru nieistotnych tematach i sytuacjach".