Urban Reign to gra podejmująca temat walk ulicznych. Głównym bohaterem programu w trybie single-player jest Brad Hawk, który ma za zadanie chronić szefa gangu w mieście Green Harbor. W związku z tym wypowiada wojnę bandom, okupującym jedną z podupadłych dzielnic wielkiej metropolii. W czasie stu przygotowanych misji Brad odkrywa ślady korupcji i oszustwa, które ogarnęły jego miasto. Gatunek chodzonych bijatyk przeżywał ostatnimi czasy spory kryzys. Nie ukazywały się prawie żadne tego typu pozycje, a jak już dostawaliśmy jakiś tytuł, to niekoniecznie spełniał pokładane w nim nadzieje i przeważnie okazywał się sporym „crapem”. Na szczęście od wydania w 2006 roku wszystko się zmieniło. Bo teraz możemy zaobserwować jakby renesans gier tego typu i odmieniony świat. Potocznie zwane „nawalanki” znowu mogą Nas zadowalać i rozwijać tego typu gry. Recenzowany przeze mnie Urban Reign to gra od cudotwórcy i mistrza bijatyk - Namco. Dość powiedzieć, że pod grą podpisał się zespół twórców Tekkena i Soul Calibur, a więc team, który robi jedne z najlepszych bijatyk na świecie.


gra2 gra3

 

Ponad 100 misji, 30 broni i tylko jeden cel - bijatyka. Akcja gry toczy się na ulicach USA, w mieście wzrasta przestępczość, więc władze zamykają kolejne dzielnice. W jeden z takich dzielnic, przebywa bohater, w którego przyjdzie nam się wcielić - Brad Hawk. Postać ta wszelkie problemy rozwiązuje siła. Grafika ładna, klimat fajny, gangi, przestępczość - o to, co gra ma do zaoferowania. Jeśli ktoś lubi przemierzać miasto i bić się, z kim popadnie, na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Zwłaszcza, że z biegiem czasu, dołącza do nas kompani, a przeciwników będzie więcej. Oznacza to, że walka z czasem będzie coraz większa.
Oczywiście wygląd zawodnika pasuje do jego techniki, silny, wysoki, postawny z techniką niczym Bruce Lee i ze spokojem Steven Seagal’a.
Jak najbardziej polecamy grę. Mimo tego, że minęło już prawie 6 lat od premiery, jest ona cały czas bardzo grywalna i stworzyła podstawy dla kolejnych gier. W moim domu, cały czas stoi na regale. Zapraszam do sprawdzenia tej rozgrywki, bo naprawdę warto!