Algi morskie i jagody goji, to niezawodny duet pielęgnacyjny, polecany osobom posiadającym skórę tłustą i mieszaną. Algi z uwagi na bogactwo mikroelementów, białek, aminokwasów i witamin działają antyrodnikowo, wspomagają proces regeneracji i odnowy skóry, pobudzają syntezę kolagenu oraz nawilżają naskórek. Jagody goji odżywiają i regenerują skórę. Zawierają proteiny, aminokwasy, minerały oraz witaminy: B1, B2, B6, C, E.

Gdzie je znaleźć?

Algi morskie i jagody goji można znaleźć w kosmetykach marki Apart preBIOtic. Dzięki właściwościom tych obu składników udało się stworzyć sprawdzony i skuteczny produkt do pielęgnacji skóry tłustej i mieszanej.

Po co nam algi morskie?

Algi odżywiają i ujędrniają skórę, dzień po dniu poprawiając jej koloryt. Likwidują  trądzik i wykwity skórne, przynoszą ukojenie popękanej i łuszczącej się skórze. Pomagają zlikwidować cellulit. Spirulina zawarta w algach poprawia ukrwienie skóry, reguluje czynności gruczołów łojowych, reguluje równowagę kwasowo-zasadową, sprawiając, że skóra staje się piękniejsza, a wszelkie zmiany trądzikowe znikają.

Czary mary goji!

Jagody goji zastosowano w Apart preBIOtic ze względu na ich silne i skuteczne działanie anty aging. W kosmetyce znane i używane są już od ponad 2 tysięcy lat. Bogactwo antyoksydantów, takich jak: beta-karoten i zeaksantyna, sprawiają, że wykazują one silne właściwości przeciwutleniające, skutecznie zwalczają wolne rodniki i spowalniają procesy starzenia się skóry. Stanowią bogate źródło witaminy C. Dzięki czemu wzmacniają zdolności syntezy kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość skóry, chroniąc ją tym samym przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników. Są źródłem witaminy B1, B2, B6, E W swoim składzie posiadają kwas linolowy, który  poprawia zdolność wiązania wody w skórze, dzięki czemu zachowuje ona sprężystość i piękny wygląd.