Roberto Duran

Gwiazda muzyki pop, Usher, zagra rolę boksera w filmie „Hands of Stone”. Film opowiada historię Roberto Durana, legendarnego boksera z Panamy, czterokrotnego mistrza świata w czterech kategoriach wagowych, uznawanego za jednego z najlepszych zawodników kategorii lekkiej wszech czasów. Za sprawą jego niezwykle silnego ciosu nadano mu przydomek „Hands of Stone” – „kamienne pięści”. W zawodowym ringu stoczył 119 walk, z czego 103 wygrał.

Sugar Ray Leon

Do historii przeszła jego walka z 1980 roku. Stoczył ją w Montrealu, a jego przeciwnikiem był niezwykle utalentowanym Sugar Ray Leonard. Duran miał pretensje, że za pojedynek miał zarobić pięć razy mniejszą kwotę niż Leonard. Próbował również zastraszyć młodszego zawodnika na konferencji prasowej. Walka była niezwykle zacięta. Wygrał ją Duran, uzyskując niewielką przewagę punktową i zdobywając pas federacji WBC. Walka została okrzyknięta „burdą w Montrealu”. Do rewanżu doszło 5 miesięcy później. Tym razem triumfował Leonard, ale wokół walki narosło wiele kontrowersji.

Robert De Niro

W rolę Leonarda, mistrza olimpijskiego i siedmiokrotnego mistrza świata, ma się wcielić Usher. Muzyk zdradził, że w filmie wystąpi również Robert De Niro jako Ray Arcell, światowej sławy trener bokserski, który wytrenował 18 mistrzów, w tym Roberto Durana. Zaprzeczyło to spekulacjom, jakoby w tę rolę miał wcielić się Al. Pacino.

W rolę samego Durana wcieli się Gael Garcia Bernal, a reżyserem filmu jest Jonathan Jakubowicz.

Premierę zaplanowano na 2013 rok.

Usher

 

Autor: Rafał Włodarski