Każdy z nas w swoim życiu marzył o dalekich i egzotycznych podróżach. Wraz z pojawieniem się tanich linii lotniczych podróżowanie stało się swego rodzaju zjawiskiem masowym. Jeśli jednak chcecie przeżyć coś wyjątkowego to może warto zamieszkać na jednym z najbardziej luksusowych statków na świecie ''Utopia''. Jest to najbardziej luksusowy statek na świecie. Na 15 pokładach umieszczono 200 prywatnych rezydencji i 200 pokoi hotelowych.

Oprócz tego zapewniono restauracje, spa, kasyno, basen i klub nocny. Goście hotelowi nie będą mogli poruszać się po pokładzie, który przeznaczono na rezydencje. Za 130 metrowy apartament zapłacimy 3,9 miliona dolarów. Jest to najtańsza opcja. Z kolei za apartament 616 metrowy zapłacimy już 24 miliony dolarów. . Cały statek jest wart 1,1 biliona dolarów. W dobie kryzysu możemy zastanawiać się czy świat potrzebuje kolejny obiekt z którego nie będą mogli korzystać przeciętni śmiertelnicy. Twórcy statku twierdzą, że nie jest on kolejnym kaprysem bogatych, ale swego rodzaju ''platformą'' dzięki której ludzie z całego świata będą mogli poznawać swoje obyczaje i podróżować w komfortowych warunkach do najbardziej odległych zakątków na ziemi.

Trzeba przyznać, że nazwa Utopia jest jak najbardziej na miejscu. W końcu podróżując w tak komfortowych warunkach można poczuć się bardzo beztrosko. Z drugiej strony być może są to domy przyszłości... W końcu nawiązując do filmu 2012 to właśnie pływające budynki mogą okazać się ratunkiem przed globalną zagładą. A Wam jak podoba się Utopia? Chcielibyście na niej podróżować?