Jakiś czas temu pisaliśmy na Trendz o Isla Moda, czyli wysepce, która jest dedykowana ludziom świata mody oraz ich majętnym znajomym. Wysepka ta tworzy wraz z innymi sztucznymi wyspami archipelag w kształcie mapy świata.
Na wyspie powstaną rezydencje, butiki haute - couture, domy mody oraz luksusowe hotele.
Pierwszym projektantem, który podjął współpracę z dubajską firmą jest Karl Lagerfeld. Mistrz dostał zlecenie na zrealizowanie aż 80 domów. W projektowaniu wyspy mody weźmie udziału łącznie pięciu projektantów. Do grona projektantów dołączyła Victoria Beckham, która została poproszona przez przywódcę Dubaju, szejka Mohammeda bin Rashid al-Maktouma, aby stworzyła hotel. Vitoria zeszłe wakacje wraz z mężem spędzała w Zatoce Perskiej gdzie poznali szejka.
Sama Posh jeszcze się nie zdecydowała. Jest ona teraz zajęta swoją firmą oraz przygotowaniem się do Nowojorskiego Tygodnia Mody, gdzie ma zaprezentować swoje sukienki.
Gwiazda jak na razie nie wykazała się talentami. Piosenkarka z niej nie była, a jej kreacje również mogłyby sprzedawać się lepiej.
Zatrudniając ją do zaprojektowania hotelu to dosyć ryzykowna sprawa. Oczywiście jest kwestia, że sztab specjalistów by to zrobił za nią, a ona natomiast miałaby się tylko pod tym podpisać.

Isla Moda miał zostać udostępniony do zamieszkania w 2011 roku, jednak ze względu na kryzys budowa się przedłużyła.