Victoria Beckham stworzyła własną kolekcję jesień-zima 2009/2010. Jest to już druga kolekcja piosenkarki, obok marki dVb sprzedającej spodnie jeansowe. Posh jest osobą, która
wszystkie siły wkłada w śledzenie trendów, wyłapywanie najlepszych i stosowanie ich u siebie. Jednak czy Victoria nie zbyt mocno zainspirowała się innymi?
Jej kolekcja natomiast, zaprezentowana na New York Fashion Week, to linia skromnych sukienek, prostych w kroju i bez szaleństwa w sferze kolorystyki. W jej ubraniach widać, że artystka nawiązuje do lat 60-tych tworząc trapezowe sukienki do kolan, wysokie kołnierze czy mocno podkreślone ramiona.
W kolekcji Lanvin znajdziemy bardzo wiele podobnych rozwiązań. Niektóre ubrania wręcz są do siebie identyczne, szczególnie mowa tu o czerwonym kostiumie. Zarówno Victoria jak i Lanvin w swojej najnowszej kolekcji mają kostium składający się z góry zakończonej charakterystyczną szeroką falbanką oraz spódniczką „ołówek” do kolan.
Victoria nieraz przyznawała się, że uwielbia ubrania Lanvin, sama wielokrotnie bywała ubrana w nie.
Inne podobne stroje to czarne sukienki z podkreślonymi, szerokimi ramionami oraz bardzo dopasowane kreacje. Kolorystyka również jest bardzo zbliżona, głównie ograniczona do spokojnych barw.
Czy Victorii uda się w świecie mody? Co sądzicie o podobieństwie w kolekcji?!