Victoria Beckham jest co kilka miesięcy podejrzewana o anoreksję. Wtedy od razu odpowiada kolorowym brukowcom, że „Jem naprawdę zdrowo. Uwielbiam kuchnię japońską oraz wszelkiego rodzaju ryby, warzywa, owoce i tego typu rzeczy.” Posh ma obsesję na punkcie szczupłej sylwetki, dlatego też jej ubrania dotychczas były  dostępne tylko w rozmiarach: XXS, XS oraz S.
Sporo się zmieniło od kilku miesięcy, kiedy Victoria postanowiła znów zajść w ciążę. Lekarze jej powiedzieli, że jeśli chce donosić ciążę do końca musi drastycznie zmienić dietę. Gwiazda widocznie stwierdziła, że skoro musi przytyć, to inni też.
Podczas pokazu mody najnowszej kolekcji Victoria Beckham wiosna / lato 2011, który miał miejsce 12 września 2010, nie było żadnych anorektycznych modelek na wybiegu.  Gwiazda wyrzuciła aż 12 modelek, ponieważ były za chude. jeszcze przed pokazem przyznała, że mocno się sprzeciwia anorektycznym modelkom. Dlatego też na wybiegu nie znalazły się dziewczyny z rozmiarem 32. Była ona jedyną projektantką mody, która zaprentowała swoją kolekcję na „normlanych” modelkach podczas tegorocznego Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Mimo, że jest to już jej czwarta kolekcja, dopiero teraz Posh postanowiła zrezygnować z super chudych modelek.
Ciekawe czemu dopiero teraz? Jednak lepiej późno niż wcale. Miejmy nadzieję, że inni projektanci pójdą w ślady Beckham.
Sama kolekcja wiosna / lato 2011 była całkiem ciekawa. Sporo nawiązywała do szalonych lat 50tych, czyli sukienek z podkreśloną talią i literkę A. Od samego początku kariery projektantki towarzyszą jej trapezowe sukienki, odsłaniające nogi, czy wysokie, charakterystyczne kołnierze. Stroje idealnie odzwierciedlają styl Victorii, elegancki, subtelny, ale z pazurem. Kolorystyka bardzo różnorodna. Z jednej strony dominowały pastele, róż oraz fiolet. Jednak nie zabrakło jaskrawej żółci, bieli oraz czerni.
Nie wydaje Wam się, że Victoria wyglądała na strasznie zmęczoną podczas pokazu?