Był rok 1884, kiedy w szwajcarskiej miejscowości Ibach Karl Elsener zakładał niewielki przemysł nożowniczy. W niedługim czasie miał zaopatrzyć Szwajcarską Armię w scyzoryk mający stać się ikoną sztuki użytkowej. Rzemieślnikowi przyświecała rewolucyjna myśl - stworzyć kompaktowy i wytrzymały nóż, który zaoferuje wiele funkcji w jednym narzędziu. To, co udało mu się wykoncypować już od dawna jest legendą: oryginalny scyzoryk Szwajcarskiej Armii.

VICTORINOX - scyzoryk szwajcarskiej armii rozszerzony o nowe funkcje

Minęły dziesięciolecia, a marka poszerzyła swe portfolio o noże kuchenne, bagaże, ubrania, perfumy oraz zegarki. Do dzisiaj jednak każdemu z produktów Victorinoxa towarzyszy pionierska idea szwajcarskiego scyzoryka, który łączy jakość z niezawodnością, tradycję i funkcjonalność z innowacją, nieustannie udoskonalane funkcje z absolutną perfekcją i ikonicznym designem spod znaku najznamienitszych, współczesnych twórców projektowania użytkowego.

VICTORINOX - scyzoryk ze stali damasceskiej

Przez ponad 125 lat istnienia Victorinoxa zmieniły się zarówno potrzeby klientów, jak i technologia. Oryginalny szwajcarski scyzoryk ewoluował, doczekał się wielu edycji limitowanych - tworzonych ze szlachetnych materiałów (np. edycja ze stali damasceńskiej) oraz przez niezwykłych artystów (np. tokijski designer Kazuma Yamaguchi). Ulepszany o nowe funkcje, scyzoryk Szwajcarskiej Armii pozostaje niezmiennie narzędziem typu all-in-one, gadżetem, który wyprzedził swoje czasy ideą wielofunkcyjności, która realizuje się dzisiaj np. w postaci słynnego iphone'a.

Od początku swojego istnienia firma Victorinox zarządzana jest bezustannie przez rodzinę Elsener. To już trzecie i czwarte pokolenie stoi na jej sterach i zatrudnia ponad 1000 osób, produkując 25 milionów kieszonkowych narzędzi rocznie, które finalnie dystrybuowane są w ponad 100 krajach. Nieważne gdzie - czy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku obok flakonu perfum Chanel no5 i butelki Coca-Coli, ekspedycji Mont Everest, czy misji NASA, w kieszeni Kowalskiego, czy na nadgarstku Elsenera - produkty Victorinox są w każdym zakątku świata.

To nie historia marki sprawiła, że scyzoryk z charakterystycznym krzyżykiem stał się narzędziem-ikoną, ale opowieści i osobiste doświadczenia klientów Victorinoxa. Historie, w których produkty marki odegrały decydującą rolę – pozwoliły wyjść bez szwanku z trudnej sytuacji, uratowały czyjeś zdrowie, a czasem nawet życie. Nieistotne - na ziemi, w wodzie, czy w przestworzach - produkty Victorinox stworzone dzięki talentowi inżynierów i pracowników zawsze pozostają „towarzyszem na całe życie”. Dlatego, dla podkreślenia znaczenia roli swoich klientów, marka Victorinox nigdy nie zdecydowała się na zatrudnienie do kampanii reklamowej osoby publicznej albo celebryty. Tylko osobiste doświadczenia klientów mogą być najlepszą reklamą marki.

Od scyzoryka do zegarka...

Od kiedy w 1989 roku na rynku pojawiła się pierwsza linia zegarków z tarczą i krzyżem na cyferblacie, doskonała reputacja Victorinoxa jako producenta czasomierzy z certyfikacją najwyższej jakości Swiss Made stale rośnie. Legendarna jakość i kunszt marki łączy się z najwspanialszą tradycją szwajcarskiego zegarmistrzostwa i filozofii „know-how”.  Victorinox jako szwajcarska marka zwyczajnie nie mógł nie produkować zegarków. Już w najbliższym czasie możemy spodziewać się nowych, ulepszonych wersji bestsellerowych zegarków – Dive Mastera, Originala, Night Vision czy Officer's. Victorinox wierzy, że doskonałe może stać się doskonalszym, bo innowacja nie zna granic, a ciekawsze, ciekawszym, gdyż nowe wyzwanie może spotkać nas w każdym momencie życia.

VICTORINOX - officers edycja ze scyzorykiem

Dive Master 500

Przygoda na wyciągnięcie ręki, a na jakiej głębokości!

Wszystkim entuzjastom nurkowania – tym zaawansowanym i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z podwodnym światem, Victorinox oferuje zegarek stworzony specjalnie dla ich pasji: Dive Master 500 łączący w sobie bezkompromisowe wartości cieszącej się wielkim zaufaniem szwajcarskiej marki i wyróżniający charakter nowoczesnej, a przy tym klasycznej sztuki produkowania zegarków pełniących również funkcję profesjonalnego przyrządu do nurkowania. Warto wspomnieć, że marka Victorinox nie zleca innym firmom produkowania swoich zegarków. Wszystkie tworzone są w szwajcarskiej fabryce należącej do rodziny Elsener.

VICTORINOX - dive master 500

Dive Master to szeroka gama zegarków z różnymi kopertami, w kolorach inspirowanych organicznym światem natury. Cztery kwarcowe modele w burgundzie, khaki, czerni oraz bieli, z kopertą 38 mm; 2 kwarcowe modele w khaki i bieli, z kopertą 43 mm. Wstrząsoodporny oraz wodoszczelny na 500 metrów, Dive Master 500 jest stylowym zegarkiem niezwykłej jakości. Żądny przygód, a jednocześnie miejski, stworzony dla prawdziwych wyzwań na co dzień oraz podczas aktywnego wypoczynku. Wszystkie modele tego zegarka wyposażone są w potrójne szkiełko szafirowe z antyrefleksem, koperty ze stali nierdzewnej oraz paski z prawdziwego kauczuku. Zegarki objęte są trzyletnią gwarancją. Cena: od 3200 do 5100 zł

Produkty marki Victorinox dostępne są w wybranych punktach sprzedaży na terenie całej Polski oraz w firmowym sklepie w Warszawie przy ul. Ptasiej 6.

Więcej na Victorinox.pl

Zegarki Victorinox dostępne są w salonach:

WARSZAWA
SKLEP FIRMOWY VICTORONOX, UL. PTASIA 6, tel: (22) 652 19 08
JUBIREX, CENTRUN HANDLOWE ZŁOTE TARASY tel: (22) 222 05 41
KRAKÓW
JUBIREX, CENTRUM HANDLOWE BONARKA, tel: (12) 535 225 558
SALON YES, GALERIA KRAKOWSKA, tel: (12) 628 75 60
WROCŁAW
SALON YES, GALEARIA DOMINIKAŃSKA, tel: (71) 346 83 28
SALON YES, ARKADY WROCŁAWSKIE, tel: (71) 367 04 38
KATOWICE
WALDI TIME, CENTRUM HANDLOWE SILESIA CITY CENTER, tel: (32) 209 15 64
RZESZÓW
PROIMPEX - MILLENIUM HALL, UL. KOPISTO 1 LOK. 74, tel: (17) 852 01 13
OLSZTYN
JUBIREX C.H. ALFA, UL. PIŁSUDZKIEGO 16,  tel: (89) 522 91 04