Gwiazda Gry o Tron, Star Wars i Igrzysk Śmierci, Gwendoline Christie została twarzą kampanii Unisex Vivienne Westwood. Nic dziwnego, nowa muza Westwood nadaje się do tego idealnie, jest piękna i inteligentna. Gra o Tron rozbudziła wyobraźnię świata mody. Było tylko kwestią czasu, kiedy kolejna postać z filmu pojawi się na łamach kolorowych magazynów.

Gwendoline Christie możemy oglądać w serii zdjęć utrzymanych w gotyckiej stylizacji, które wykonał Juergen Teller. Aktorka umiejętnie zagrała przed obiektywem i zburzyła barierę płci. Grana przez nią postać także ma w sobie niewiele typowych dziewczęcych cech. Nie można jej natomiast odmówić kobiecej waleczności i odwagi.

Świadomość płci jest problemem, z jakim boryka się wiele transseksualnych kobiet i mężczyzn. Vivienne Westwood wyszła naprzeciw takim osobom, dedykując im swoją kolekcję, która burzy obecne stereotypy płci. Uroda i inteligencja są bowiem przynależne każdemu człowiekowi, dlatego też moda nie powinna ograniczać się do schematów. Aktywistyczne nastawienie Vivienne Westwood zostało kreatywnie odzwierciedlone w jej kolekcji.