Na rynku motoryzacyjnym coraz bardziej popularne stają się luksusowe Suvy. Znudzeni tradycyjnymi limuzynami, decydujemy się na zakup samochodu, który nie tylko będzie wygodny, ale również bezpieczny jak i luksusowy.

Volkswagen Touareg- jest terenówką, z tym, że z większymi zapędami do bycia luksusowym Suv-em. Jest to terenówka, która raczej ma bardziej rekreacyjne zastosowanie niż pokonywanie naprawdę poważnych przeszkód. Jego wielkimi zaletami są duże rozmiary jak i sylwetka, dzięki której wydaje nam się, że mamy do czynienie z naprawdę solidnym samochodem… Wnętrze prezentuje się równie dobrze jak linia zewnętrzna. Połączenie elementów drewnianych z chromowanymi, oraz w miarę ciekawa deska rozdzielcza, sprawiają, ze nie czujemy się jak w samochodzie rekreacyjno-terenowym, ale jak w luksusowej limuzynie. Automatyczna skrzynia biegów jest dostępna w najmocniejszych wersjach tego samochodu. Skoro już mówimy o mocy warto zwrócić uwagę, że jest on dostępny w dwóch wersjach silnikowych: tradycyjnie benzyniak i diesel. Średnie spalanie na 100km wynosi około 14 litrów co w porównaniu z innymi terenówkami nie jest aż tak dużo, ale również nie jest mało… Chociaż Toureg jest dobrym samochodem to jednak czegoś mi w nim brakuje jakiegoś indywidualnego charakteru, który z kolei pojawia się kiedy mówimy o Porsche…

To co charakteryzuje pierwszego terenowego- Suva tej marki to przede wszystkim brak charakterystycznego wycia silnika w kabinie. Po przekręceniu kluczyka tak naprawdę mamy wrażenie, że się nic nie stało…. Że dalej silnik nie został uruchomiony… Pod maską kryje się potężny silnik, który sprawia, że naprawdę poczujemy prawdziwy komfort z jazdy. Jego kolejną zaletą jest fakt, iż chociaż jest to samochód pokaźnych rozmiarów, to tak naprawdę prowadząc go tego nie czujemy. Jest to najszybszy suv w swojej klasie a jego prędkość maksymalna wynosi aż 295km/h. Jednak Cayenne to nie tylko potężny silnik, ale również pięknie wykonane wnętrze. Każdy najmniejszy szczegół jest dopracowany, dzięki czemu mamy wrażenie, że siedzimy w limuzynie a nie sportowym Suvie. Do tego dochodzi bardzo wysoka jakość obicia foteli skórą. 
Chociaż te dwie firmy są o zupełnie innym prestiżu to jednak wielkościowo oraz pod względem klasy są bardzo do siebie podobne. Niestety z góry było wiadomo, że batalię tą przegra Volkswagen Touareg, który chociaż jest ciekawy to w ogólnym rozrachunku nie ma szans ze swoim konkurentem….