Chinosy są proste, wygodne, niezobowiązujące, a jednocześnie eleganckie, w jasnych, neutralnych kolorach. To spodnie o klasycznym kroju, z wyższym stanem, kieszeniami i lekko zwężane u dołu. Są przewiewne i komfortowe w noszeniu bo uszyte z lekkiej bawełny. Chinosy, to moda wywodząca się od żołnierzy Stanów Zjednoczonych, ale przejęta później przez studentów z prestiżowych kierunków elitarnych amerykańskich uczelniach, czyli przekładając na polskie realia – coś w rodzaju bananowej młodzieży.

Choć ostatnie stwierdzenie brzmi mało zachęcająco, tak naprawdę to świetna alternatywa dla jeansów kojarzących się z klimatem robotniczych dzielnic Detroit. Chinosy można nosić do wszystkiego. Tworzyć z nich ciekawe połączenia pasujące na różne okazje: od bardziej oficjalnych bankietów, po całkiem swobodne wyjścia do kina. Atutem tych spodni jest fakt, że są stworzone zarówno dla mężczyzn, co sugeruje ich fason, jak i dla kobiet.

Dają mnóstwo  możliwości w kreowaniu stylizacji. Można, choć nie jest to konieczne, nosić je podwinięte na kostkach. Świetnie współgrają z koszulą wpuszczoną w spodnie, lub luźno zwisającą na biodrach. Dają pole do popisu przy projektowaniu eklektycznych, swobodnych outfitów, a tym bardziej klasycznym i eleganckim dodają fantazji.

Warto zaopatrzyć się choć w jedna parę tych spodni. Są jak mała czarna -  stanowią punkt wyjścia dla pomysłowego stroju i zawsze się przydają.

Modne chinosy zary

Męskie, niebieskie chinosy

Damskie spodnie Diesel

chinosy diesla

Chinosy są modne

 

Autor: Marta Chrząstek