Maserati-GranTurismo-Sport

Maserati zastąpili niezwykle popularny model GrandTurismo S nowszym odświeżonym modelem Gran Turismo Sport, który zadebiutuje już za około dwa tygodnie podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Włosi opublikowali pierwsze oficjalne zdjęcia swego najnowszego dzieła.

Przedewszystkim pierwsza rzecz jaka została zmieniona ze starego modelu jest przestylizowany zderzak przedni z większymi wlotami powietrza oraz nieznacznie zmodyfikowane reflektory. W nich również zainstalowano światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

Z tyłu Maserati zdecydowało się na lekko przyciemnione światła. Zdjęć wnętrza jeszcze nie mamy, jednak włoski producent oznajmił, że znajdą się tam nowe fotele oraz kierownica.

Więcej szczegółów tego samochodu zostanie ogłoszonych dopiero na genewskim salonie, ale póki co, możemy poznać możliwości silnika tego samochodu. 4,7-litrowa jednostka została wzmocniona do 460 KM, dzięki czemu GranTurismo Sport może dotrzeć do setki w czasie poniżej 5 sekund. Silnik jest powiązany z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów.

maserati-granturismo-sport 2

Cena tego cacka jeszcze nie została ogłoszona, jednak zdajemy sobie sprawę, że tania ta przyjemność to nie będzie ;)


Autor: Joanna Zawadzka