Motor Show w Genewie

Pierwszy dzień 82. Motor Show w Genewie! Prestiżowe targi ruszyły 7 marca. Uczestnicy szeroko otwierali oczy z podziwu dla debiutu Lamborghini Aventador J Speedster. Jeszcze bardziej luksusowy, bo absolutnie unikatowy- jedyny egzemplarz. Sprzedany za bagatela          2 200 000 euro! Jest to wartość dziesięciu egzemplarzy Ferrari California. Pobudza wyobraźnię? Marzysz o tym, żeby przynajmniej powąchać jego tapicerkę?

Nowa zabawka mierzy sobie zaledwie 1 100 mm. wysokości. To najniższy samochód wyprodukowany w Sant'Agata Bolognese. Fakt- kosztem dachu i przedniej szyby. Lusterko zamontowano na ramieniu ponad deską rozdzielczą. Przedni zderzak Aventadora przeszedł podobną kurację co LP640, gdy powstało LP670-4 SuperVeloce. Lśniący, krwistoczerwony kolor z czarnymi felgami  i czarnym wykończenie wnętrza. W swoim charakterze bardzo krzykliwe i drapieżne auto!

Aby zwieńczyć dzieło i dodać ostatecznego pazura, twórcy przyprawili je o moc 700 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Robi wrażenie? Tuż za plecami kierowcy i pasażera zamontowany jest potężny motor V12 o pojemności 6,5 l, znany z odmiany coupe. To jeszcze nie wszystko. Moment obrotowy przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem obłędnie szybkiej przekładni Lamborghini ISR.

Chociaż wydaje się to niemożliwe, Włosi zapowiadają istny hardcore. Chcą jeszcze bardziej podkręcić ostrza i zagrać na granicy wytrzymałości nowej, mocniejszej wersji.

Targi motoryzacyjne w Genewie

Autor: Aleksandra Daniszewska

Źródło: http://www.inautonews.com/geneva-lamborghini-aventador-j-speedster-revealed