Wraz z rozwojem techniki wzrastają też kobiece wymagania. Mężczyznom coraz ciężej jest je sprostać. Kobiety są dziś wyzwolone i czasem same przejmują męskie funkcje. Pracują i robią karierę. Od współczesnego mężczyzny oczekują wsparcia, ciepła, zrozumienia ale też siły, niezłomności i uporu. Marzą o kimś kto obroni je przed złem całego świata a do tego będzie mądry i dobry.

Zarzuca się współczesnym kobietom, że szukają ideału. Tak naprawdę potrzeba przede wszystkim chemii. Już od małego przyzwyczajone jesteśmy do męskiej miłości naszych ojców. Ta nauka świetnie wpisuje się w późniejsze życie – ktoś podobny do naszego taty będzie miał u nas bardzo duże szanse. Każda z nas ma określoną grupę docelową, w której wie, że może się zakochać. Później już tylko filtruje znajomości, szukając najbardziej sprzyjającej. Niespełniona artystka na przykład, będzie szukała miłości wśród artystów. Często podświadomie. Chodzi o to, że swoje marzenia z młodości będzie mogła pomóc realizować partnerowi.

Bohaterów kreują czasy. Kiedyś ideałem był rycerz, dziś tzw. ciepły barbarzyńca. Jednak rzeczywistość zawodzi. Poza tym wydaje się, że życie z ideałem mogłoby być nudne. Nie byłoby się o co sprzeczać o co walczyć. Wszystko byłoby po prostu zbyt…idealne!