Dzieci posiadają wielką wyobraźnię, są wrażliwe na piękno, a ich fantazja i pomysły nie znają granic. Maluchy, tak jak i dorośli, potrzebują przestrzeni i swobody w działaniu. Wraz z nadejściem lata warto, aby nasze pociechy jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu.

Aby zachęcić dziecko do wyjścia z domu i zabawy na zewnątrz, warto, aby ogród czy podwórko, gdzie maluch będzie się bawił, było dla niego ciekawym i atrakcyjnym miejscem, dostarczającym inspiracji, wielu wrażeń, a na koniec niezapomnianych wspomnień. Dlatego w nawet najmniejszym ogrodzie, warto wygospodarować trochę miejsca, gdzie dziecko będzie mogło się pobawić.

Najmłodsze dzieci, chętnie grzebią w piasku, czy bawią się na trawie, dlatego wystarczy im piaskownica lub rozłożony na trawie kocyk i trochę zabawek. Dobrą opcją jest też ogrodowa huśtawka, która daje dzieciom dużo frajdy, a zamontowana na zewnątrz sprawia, że huśtając się na niej, dziecko ma szanse na złapanie świeżego powietrza i słońca. W zależności od rodzaju huśtawki, dostosowanej oczywiście do wieku, dziecko rozwija swoje umiejętności motoryczne, nabiera elastyczności ruchów, otrzymuje dodatkowe bodźce. 

Nieco już starsze dzieci są bardziej ruchliwe i ciekawe świata. Chętnie lubią same wszystko obejrzeć i wszystkiego zasmakować. Zaczyna je interesować świat przyrody, który bacznie obserwują, zrywają kwiaty oraz łapią motyle i owady. Warto jest rozstawić dzieciakom mały namiot, gdzie pociechy znajdą zaciszny kącik na tajemnicze zabawy w ogrodzie. Już przedszkolaki chętnie pomagają dorosłym w codziennych obowiązkach w ogrodzie. Sprawia im to dużo radości, a jednocześnie czują się potrzebni i dumni. Warto zatem wciągać pociechy do prac ogrodowych; do kopania i grabienia grządek, podlewania kwiatów i krzewów czy zbierania owoców. Takie wspólne działania mogą dostarczyć i dzieciom i dorosłym wiele satysfakcji.

Ważne jest również, aby nasze dzieci miały trochę ruchu, a lato sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dziewczynki chętnie wykorzystają w zabawach skakanki, gumy do skakania czy pograją w badmintona, a większość chłopców pogra w „nogę”. Na większe wyprawy poza teren domu, niezastąpiony jest oczywiście rower, rolki czy hulajnoga.

Aby umilić maluchom czas spędzony na świeżym powietrzu, warto przygotować im parę niezbędnych gadżetów i zabawek małego ogrodnika, które sprawią, że będą miały wiele frajdy i niezastąpioną zabawę na powietrzu. W tym celu warto jest odwiedzić internetowy sklep - Kids Town z artykułami wnętrzarskimi i zabawkami dla dzieci. Znaleźć tam można oryginalne i innowacyjne artykuły wyposażenia pokoju dziecięcego, mnóstwo gadżetów i zabawek, również do zabaw na świeżym powietrzu, a wszystko łączy jakość, funkcjonalność, styl i bezpieczeństwo. 

W ofercie sklepu Kids Town znajdują się m.in.: skakanki, gumy do skakania, rowerki, jeździki, ogrodowe namioty, które mogą stać się namiastką domu podczas ogrodowych zabaw, huśtawka w kształcie kwiatka czy pojemniki na owady, a wszystko to drewniane, bawełniane, najlepszej jakości i w niesamowitych kolorach. Nawet najbardziej wymagający rodzic, znajdzie coś dla swojego dziecka, może na Dzień Dziecka?

Wszystkie produkty dostępne na www.kidstown.pl