Wakacje już się rozpoczęły a ty nadal nie wiesz jakich kosmetyków powinnaś używać do opalania? W takim razie sprawdź jak można opalać się z głową. Powszechnym faktem jest, że promienie słoneczne są bardzo szkodliwe dla naszej skóry, dlatego potrzebuje ona specjalnej ochrony. Jednak zanim zaczniemy się opalać, powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować. Gdy po raz pierwszy po dłuższym czasie siadasz na plaży lub w domowym ogródku i chcesz nabrać złocistej opalenizny nie rób tego dłużej niż pół godziny. Przed wyjściem na kilkanaście minut wcześniej nałóż na skórę balsam z filtrem. Gdy będziesz się opalać już częściej i gdy Twoje ciało przyzwyczai się do promieni powtarzaj co pewien czas nakładanie odpowiedniego mleczka, by nie ulec poparzeniu lub słonecznemu uczuleniu. Należy pamiętać także o tym, że nawet gdy leżysz w cieniu powinnaś używać kremu z filtrem, ponieważ promienie słoneczne docierają nawet do tych najbardziej zacienionych miejsc.

Kiedy już znasz zasady odpowiedniego opalania, powinnaś również poznać uwarunkowania, jak dobrać odpowiednio krem. Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na dostosowanie do odcienia swej skóry i przypomnieć sobie jak ona reaguje na promienie słoneczne. Jeżeli masz bardzo jasną karnację, wtedy musisz szczególnie o nią zadbać, gdyż ta potrzebuje ochrony o wiele mocniejszego faktora niż cera śniada.
Teraz, gdy już wiesz jak można zapobiec nieprzyjemnym poparzeniom słonecznym i późniejszym chorobom skórnym życzę Tobie miłego opalania w czasie wakacyjnego wypoczynku