Idąc w ślad zachodniego zwyczaju dnia 14 lutego każdy chce spędzić ten wyjątkowy wieczór w romantycznej atmosferze. Pomysłów jest wiele, od romantycznej kolacji przez dobrą zabawę w klubie po obejrzenie filmu w kinie. Czego w tym roku możemy się spodziewać na ekranach kin? Wybór jest spory i każda para może znaleźć coś dla siebie. Prezentujemy jakie walentynkowe premiery zostały przygotowane w tym roku.

12 lutego na ekrany polskich kin trafia amerykańska produkcja „Walentynki”. To opowieść o ludziach, których losy splatają się w dzień świętego Walentego. Film zapowiada się bardzo ciekawie. Już sama obsada mówi o tym czego można się spodziewać: Julia Roberts, Anne Hathaway, Jessica Alba, Jessica Biel, Ashton Kutcher, Jamie Foxx. 
Bardziej dojrzały i dotyczący równie dojrzałych kwestii scenariusz przedstawia film Nancy Meyers „To skomplikowane” z Meryl Streep i Aleckiem Baldwinem. Film przedstawia perypetie prawie 60-letniej kobiety, która jest rozwiedzioną matką trójki dorosłych dzieci i ma romans ze swym byłym mężem. Jej sytuacja staje się dość skomplikowana ponieważ o jej względy zabiega również architekt Adam. Wiek głównych bohaterów jednak nie oznacza, że młodzi widzowie nie będą się dobrze bawić. Historia spodoba się zarówno osobom w średnim wieku jak i tym, którzy mają już za sobą spore doświadczenia.
Dla tych, którzy lubią standardowy obraz komedii romantycznej z happyendem polecamy film „Oświadczyny po irlandzku”, który opowiada o przeznaczonej sobie dwójce ludzi, którzy przypadkiem na siebie trafiają. Rolę zakochanych odegrali Amy Adams znana z „Julie i Julia” oraz Matthew Goode. Polska produkcja przygotowała dla widzów komedię „Randka w ciemno”. To nieprzewidywalna, pełna akcji i humoru historia o relacjach damsko – męskich. Film utrzymany jest w klimacie „Lejdis” i „Testosteronu”. W rolach głównych wystąpili Katarzyna Maciąg i Borys Szyc. 

Do kin pary przyciągane są również przez różnego rodzaje atrakcje: dodawanie do biletów świątecznych kartek lub promocyjne ceny. Czy producenci przekonali zakochanych że ten dzień warto spędzić właśnie przed ekranami kin? Przekonamy się już 14 lutego