Sieć HideMyAss, która umożliwia użytkownikom dostęp do treści blokowanych przez agendy rządowe, we współpracy z  aktywistkami Pussycat Riot stworzyła unikalne zabawki dla naszych kocich przyjaciół. W kolekcji figurek znajdziemy miniaturę prezydenta Rosji – Władimira Putina i przywódcy Korei Północnej – Kim Jong-un’a. Twórcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę świata na cyber cenzurę.

Nowa kampania porusza problem ograniczania wolności internetu w krajach socjalistycznych, które odcinają swoim obywatelom dostęp do popularnych stron internetowych, takich jak YouTube, Facebook i Twitter.
Drapaki dla kotów z podobiznami przywódców są dowcipną formą protestu przeciw takim praktykom. Zabawki wykonano z jutowego sznurka. Figurkom doklejono twarze wydrukowane w drukarce 3D. Ich wymodelowanie i pomalowanie zajęło twórcom niemal 200 godzin.

Teraz Twój mały puszysty pieszczoch może wesprzeć walkę z ograniczaniem wolności obywatelskich – swobodnie drapiąc i wgryzając się w figurki w ramach protestu. Drapaki to gwarancja doskonałej zabawy dla Twojego pupila na wiele godzin!
1,5-metrowa figurka jest dostępna w sklepach za 4,500 funtów. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany fundacjom zajmującym się walką z cyber cenzurą. Organizacja wypuściła również na rynek kuwety z nadrukowanymi wizerunkami przywódców.