Kto był jej twórcą? Obejrzyj film Vidal Sassoon - the Movie - film dokumentalny przedstawiający portret rewolucyjnego fryzjera Vidal Sassoon.

Jak jeden człowiek Vidal Sassoon chciał zmienić świat lub chociaż jego włosy..... Szalone lata sześdziesiąte, nowy wiek w muzyce, sztuce, modzie i stylach. Inspirujące lata dla młodego angielskiego fryzjera, którego nożyczki zawładnęły fryzjerstwem.

Czy Sassoon widział siebie jako rewolucjonistę? „Jak najbardziej” potwierdza Sassoon. „To była rewolucja”. To właśnie Sassoon stworzył proste, geometryczne style inspirowane stylem Bauhaus, które kobiety uznały za wyzwalające spod tyranii salonów.

"Chciałem żeby wszyscy mieli wspaniałe włosy” wyjaśnił. „Nie tylko Ci, których było stać na cotygodniowe wizyty fryzjerskie, po których mogli pokazać się w hotelu Ritz. Nie o to chodzi we fryzjerstwie.”

„Fryzjerstwo to nie tylko przyjemność dla bogatych kobiet.” Tak powstała filozofia wash-and-wear (umyj i noś), która szybko zyskała respekt i naśladowców a dzisiaj bez niej nie wyobrażamy sobie już fryzury.

 

 

Zapraszamy na www.hair-a-porter.pl oraz na stronę Facebooka

logo hair a porter