Prześcigają się w coraz to bardziej błyskotliwych i pomysłowych projektach. Oscar Diaz na pewno długo będzie zajmował pierwsze miejsce w wyścigu. Projektant do swojego kalendarza wykorzystał tylko tusz i arkusz papieru z liczbami, które przedstawiają kolejne dni miesiąca.
Tusz dzięki odpowiedniemu dozownikowi wsiąka w papier, oznaczając przy tym mijające dni. Do końca miesiąca tuszem zapełnią się więc wszystkie liczby. Kalendarz został tak stworzony, aby kolorowy tusz wsiąkał w papier z nadaną prędkością, odmierzając dokładnie jeden dzień na dobę.
Do zaprojektowania takiego kalendarza Oscar Diaz potrzebował arkusz białego papieru o wymiarach 42×59,5cm oraz odpowiedni pojemnik z tuszem. Dizajner również pomyślał o zróżnicowaniu dwunastu miesięcy w roku. Każdy miesiąc ma inny kolor. Wiosna/lato stoi pod ciepłymi kolorami od żółtego po czerwony. Natomiast jesień/zima w chłodniejszych barwach od fioletowego po niebieski.
Na zdjęciu jest pokazany październik.

Projekt jest przykładem jak dizajn miesza się ze sztuką. Kalendarz znajduje się obecnie na wystawie Sueños de un Grifo - Diseño con Alma de Agua w Madrycie