Styczeń jest miesiącem podczas którego powinniśmy się bawić jak najwięcej. w końcu karnawał już w pełni a w warszawskim Platinium moc ciekawych imprez. Jeśłi nie macie konkretnych planów na ten weekend to warto się wybrać na imprezy w Platinium.

22.I piątek CZY JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO ODAWAŻNY?
L I S A S H A W & JT DONALDSON
NEW YORK SALTED RECORDS


http://www.myspace.com/lisashawmusicWłaścicielka najseksowniejszego głosu muzyki house przyszła na świat jako ostatnia z szóstki rodzeństwa w Toronto w Kanadzie, gdzie dorastała i czerpała inspiracje muzyczne ze swoich jamajskich korzeni. Dzięki ojcu i bratu, którzy byli DJami, od najmłodszych lat widziała występy takich artystów jak: Sister Sledge, Kool And The Gang czy też Chic. Jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami: reggee, funk ,soul, jazz, rock, disco i new wave.
Przez ostatnie 12 lat śpiewała i nagrywała w Nowym Jorku współpracując z takimi producentami jak Eric Stamile, Dave Warrin etc. Wydała płyty z takimi wytwórniami jak Naked Music, RCA, East West. Największą sławę przyniosła jej płyta Always wydana przez Naked Music z Dave`m Warrinem. Album Cherry wydany w Naked Music w 2005 to kolejny sukces. W tamtym czasie rozpoczęła wspólnie występować z Miguelem Migsem, Andym Caldwellem, Timem K, Juliusem Pappem i wieloma innymi.
RICARDO TENESSEE
SALA KLUBOWA MACU


24.I niedziela: KONCERT DOROTY MIŚKIEWICZDOROTA MIŚKIEWICZ, wybitnie uzdolniona wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.
Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.
Współpracowała i koncertowała z największymi gwiazdami show-businessu: Nigel`Em Kennedy, Tomaszem Stańko, Ewą Bem, Anną Marią Jopek, Wojciechem Młynarskim, Włodzimierzem Nahornym czy z samą Cesarią Evorą, od której otrzymała swoistą legitymację do światowej kariery, będąc, jako jedyna polska wokalistka oprócz Kayah, zaproszoną do wspólnego nagrania utworu, promującego ostatnią płytę Evory.
Zadebiutowała w 2002 roku nominowanym do Fryderyka albumem "Dorota Goes to Heaven", w dwa lata później wydała kolejny krążek "Pod rzęsami".
Trzecia solowa płyta „Caminho” (premiera 22 września 2008) została nagrana z brazylijskim perkusistą Guello ( Luiz Carlom Xavier Coelho Pinto). Brazylijskie podejście do rytmu nadało koloryt wszystkim piosenkom na płycie, nie tylko sambom i bosanowom, ale i piosenkom takim, jak „Magda, proszę”, która była wykonywana na koncercie Opole-Premiery 2008.
Dorota Miśkiewicz została podwójnie nominowana do Nagrody Fryderyki 2009 w kategoriach wokalistka roku oraz album roku POP.

http://dorotamiskiewicz.com/
http://www.myspace.com/dorotamiskiewicz