Udowodnimy to podczas Weekendu z teatrem, który odbędzie się w dniach 12-13 maja w Blue City. W sobotę wystąpi Teatr Czarodziej, w niedzielę - grupa teatralna „Dzień Dobry” - obydwie trupy dadzą przedstawienia o godz. 12:00, 15:00 i 17:00. Pomiędzy przedstawieniami odbywać się będą warsztaty teatralne, podczas których dzieci będą mogły spróbować swoich sił na scenie i zobaczyć z bliska teatralne lalki.

Blue City - weekend z teatrem

Teatr "Czarodziej" przygotował dla dzieci trzy klasyczne bajki. W sobotę wystawi dla małych widzów:

"Śpiącą Królewnę" (godz. 12.00)

Bajka o tym, jak zła czarownica uśpiła królewnę i cały królewski dwór na 100 lat. Wielu rycerzy próbowało zbudzić królewnę, ale smok, który jej pilnował, nie pozwalał na to. A pewnego razy przybył rycerz, któremu udało się pokonać czary złej czarownicy i smoka i obudzić Królewnę. W bajce występuje król, królewna, czarownica, smok, rycerz oraz sługa królewski - Kołeczek.

"Smoka wawelskiego” (godz. 15.00)

Legenda o strasznym smoku, który zamieszkał na wzgórzu wawelskim w Krakowie oraz o dzielnym szewczyku, który pokonał go, używając podstępu. W bajce występuje król, królewna, przekupki krakowskie, szewczyk Jaś, rycerze i ogromny smok.

"Pinokia" (godz. 17.00)
Bajka o drewnianym chłopcu który nie chciał chodzić do szkoły i kłamał, w
rezultacie tego wyrósł mu długi nos. Zamiast się uczyć, pojechał do krainy
zabawek i tam zamienił się w osła. Występują: dyrektor Teatru Ogniojad, stolarz Dżepetto, Pinokio, kolega Knot, cztery osiołki.

Po każdym spektaklu chętne dzieci będą mogły poznać teatr od kulis. Posłuchają o pracy aktora lalkarza, zobaczą, jak są zrobione lalki teatralne – jawajki, jak się je animuje. Dzieci będą mogły też na chwilę wcielić się w
aktorów teatralnych i spróbować animacji lalek.

Grupa "Dzień Dobry", która zaktywizuje i zadziwi maluchów w niedzielę, przygotowała opowieści z Afryki, Australii oraz krainy baśni. Będą to:

"Pamiętnik małego słoniątka” (godz. 12.00)
Opowieść o przygodach małego ciekawskiego słonika, który postanawia zwiedzić świat, i o tym, skąd słoniki mają trąby. Przedstawienie kukiełkowe połączone z żywym planem. Dużo melodyjnych piosenek. Akcja bajki rozgrywa się w Afryce. Dzieci po zakończeniu przedstawienia własnoręcznie mogą poanimować kukiełkami.

"Tajemnicze jajko - czyli przygody ptaka Czuczudaka”  (godz. 15.00)
Zwierzęta znajdują przepiękne jajko. Czyje ono jest? Kto je wychowa? I co się z niego wykluje? Bajka opowiada o tym, że pozory często mylą. Każdy chce mieć piękne jajko, ale gdy z jaja wykluwa się niepozorne zwierzę, nikt nie chce go wychować. Znajdzie się jednak ktoś, kto pokocha nawet takiego małego ptaka nie ptaka Czuczudaka. Opowiemy o Antypodach czyli Australii i zwierzętach, które tam żyją.

"Leszczynowe Dary” (godz. 17.00)
Baśń lalkowa dla dzieci od 2,5 lat, na motywach ludowych. W lesie grasuje kłusownik dokuczający zwierzętom, a walczy z nim babcia i chłopiec – Orzeszek. Wiele zabawnych sytuacji, dowcipne dialogi. Przy pomocy małych widzów Dobro zawsze zwycięży Zło. Przedstawienie z ciekawymi i oryginalnymi lalkami – kukiełkami.

Podczas warsztatów w przerwach pomiędzy przedstawieniami maluchy będą mogły poćwiczyć w grupach wyobraźnię, ruch i improwizację, poznać pojęcia teatralne i wziąć udział w zagadkach i kalamburach, pogimnastykować buzię i język oraz poćwiczyć oddech (dmuchanie piórek, piłeczek, zabawy w przenoszenie za pomocą słomki i oddechu), poznać lalki teatralne, zrobić projekt własnej lalki i ją wykonać a także wziąć udział w końcowym wspólnym występie z choreografią i muzyką.

Teatr "Czarodziej" istnieje od przeszło 40. lat. Bajki kieruje do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Występuje w przedszkolach, szkołach, domach kultury, bibliotekach a także na eventach firmowych i imprezach prywatnych. W każdym spektaklu bierze udział czterech zawodowych aktorów. Oprócz lalek (jawajki) występuje postać na "żywym" planie. Przedstawienie trwa ok. 40 min. Więcej informacji na www.teatr-czarodziej.pl

Grupa „Dzień Dobry” istnieje od 15 lat i specjalizuje się w programach teatralnych dla dzieci. Jej oferta skierowana jest głównie do najmłodszych: wychowanków żłobków, przedszkolaków, a także uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Wszystkie przedstawienia nadają się do wystawienia w kameralnych warunkach np.: świetlicy szkolnej, na korytarzu. Niektóre z nich jednak mogą być prezentowane także dla większej grupy widzów np.: na sali gimnastycznej. W skład grupy wchodzą zawodowi aktorzy związani na stałe z warszawskim teatrem Lalka oraz teatrem Bajka.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny w skali kraju projekt centrum czwartej generacji, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 200 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci. Zapraszamy na www.bluecity.pl
Dołącz do nas na Facebook.com: www.facebook.com/CHBlueCity