Współczesny design, zaskakuje obecnie już nie tylko wyszukanymi czy czasami wręcz ekstrawaganckimi formami, ale i materiałami z jakich twórcy wykonują przedmioty codziennego użytku. Artystka Edith Szilvasy i stolarz Andreas Balogh stworzyli serię oryginalnych mebli Karton Art Design. To węgierskie małżeństwo zaprojektowało system mebli, do powstania których użyli jedynie kartonu i papierowych zacisków. Swój pomysł na ekologiczne i oryginalne elementy wyposażenia każdego gospodarstwa domowego udoskonalali przez 3 lata.

W efekcie idealnego połączenia zagięć kartonu z papierowymi zaciskami udało się węgierskiemu duetowi stworzyć meble, które są równie mocne i stabilne jak te wykonane z drewna przy zachowaniu lekkości jaką oferuje papier. Co więcej zostały one zaprojektowane w taki sposób aby bez problemu można było połączyć je z drewnianymi meblami w interesującą całość, która odpowiada indywidualnym preferencjom właściciela.

W ramach serii Karton Art Design stworzone zostały m.in. półki i regały na ksiązki czy różnego rodzaju bibeloty, krzesła, stoliki, a nawet ozdobne skrzynie. Swoje designerskie osiągnięcie węgierscy projektanci prezentowali m.in. na prestiżowej wystawie w Mediolanie Salone del Mobile