Wiosna to szczególny czas. Kiedy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia wstępuje w nas nowa energia. Dlaczego by nie wykorzystać jej na wiosenne szaleństwo zakupowe? Jak wiadomo, nic tak nie poprawia kobietom humoru, jak nowa para butów. Jak co sezon, producenci tych małych dzieł sztuki zasypują nas nowymi modelami, wzorami, kolorami. Zanim wybierzesz się na wyprawę po nową parę (tudzież przed zeskanowaniem sieci w jej poszukiwaniu – ilość osób dokonujących zakupów przez Internet z roku na rok systematycznie rośnie!), warto zapoznać się z najnowszymi trendami tego sezonu. Nawet, jeżeli jesteś tradycjonalistką, która sceptycznie podchodzi do często kontrowersyjnych i nieco zwariowanych wizji światowych domów mody czy czołowych producentów – aby czuć się komfortowo i modnie zarazem, postaraj się dotrzeć do tych informacji.

Klasyka czy ekstrawagancja?

Jako, że sama należę do osób stawiających na wygodę i klasykę, z entuzjazmem przyjęłam do wiadomości fakt, że w ciągu paru najbliższych miesięcy nadal modne będą sztyblety, botki, balerinki i lordsy. Ja wybiorę te w pastelowych kolorach. Moją uwagę i zainteresowanie przyciągnął również motyw przezroczystych obcasów. I na tym kończy się mój osobisty limit tolerancji dla „ekstrawagancji”, których w tym sezonie będzie niemało! Przykład? Tradycjonalistki zapewne z ogromnym trudem zaakceptują fakt, iż w najbliższym czasie królować mają… ortopedyczne klapki! Ten trend zelektryzował świat pasjonatów mody, którzy w większości nie wydają się być nim zachwyceni. Czy tego rodzaju obuwie przyjmie się poza wybiegami największych domów mody? Cóż, jedna z dużych hiszpańskich marek sieciowych już oferuje je w sprzedaży.

Czy coś jeszcze?

Co poza basenowymi klapkami w wersji „lux”? Wygląda na to, że nawet w popularnych sieciówkach pojawią się buty z ostrymi czubkami, szpilki wiązane wokół kostki, a także ciężkie, sportowe platformy z tworzyw sztucznych. Obcasy i koturny butów ozdabiać będą niejednokrotnie płaskorzeźby, bądź też one same przyjmą kształt figur geometrycznych. Fanki artystycznej awangardy na pewno znajdą coś dla siebie.

Wszystkim tradycjonalistkom polecam najnowszą kolekcję firmy Badura, która oferuje szeroki wybór modnych, wygodnych i eleganckich butów na nadchodzący sezon.