Trendy są czymś zmiennym, niektóre trwają długo i zakorzeniają się świadomości odbiorców, inne pojawiają się sezonowo, by następnie przeminąć bądź powrócić w kolejnym okresie. Lato nie należy do wyjątków. W tym roku w domach i na ulicach ponownie królowały pastele, styl maritime i kwiaty, a także egzotyczny styl jungle i kobiecy shabby chic. Podsumujmy, czym charakteryzował się każdy z wymienionych letnich trendów. Wszystkich zainteresowanych nadchodzącymi trendami odsyłam do Magazynu Westwing.

FLORAL


Styl floral powraca na wybiegi co roku. Kwiaty goszczą nie tylko na sukienkach i we włosach, ale również w dekoracjach wnętrz. Można je znaleźć na poduszkach czy kocach, ale również na zastawie stołowej lub świeże kwiaty, stojące w pięknym wazonie.


PASTELE

Subtelne pastele są idealne na lato. Delikatne barwy można spotkać wszędzie – od wybiegów największych projektantów, przez witryny cukierni, aż po domowe zacisze! Hitem sezonu jest oczywiście kolor miętowy!

SHABBY CHIC

Shabby chic to bardzo kobiecy styl. Pasuje idealnie do wiejskiej chatki czy nadmorskiego kurortu. Łączy w sobie elementy country, odrobinę stylu rustykalnego, a do tego wszystkiego pojawiają się w nim ciepłe, pastelowe kolory. Jest ciepły i gościnny, przytulny jak żaden inny!


MARITIME

Bez niego nie można sobie wyobrazić lata! Wszędzie królują marynarskie pasy, biel, czerwień i błękit, a także morskie motywy – jak muszle, kotwice czy koniki morskie. Pamiątki z nad morza to wspaniała dekoracja, a stylizacje z wakacji pojawiają się na wszystkich blogach modowych.


JUNGLE

Styl jungle to egzotyka w najczystszym wydaniu. Ma być przede wszystkim kolorowo i zachwycająco! Królują zielenie, egzotyczne owoce i zwierzęta, a także zwierzęce wzory.  Etniczna biżuteria i dodatki to must-have każdej stylizacji, a w domu nie może zabraknąć soczystych barw – zieleni, żółci i czerwieni oraz egzotycznych figurek i rzeźb.