Nie zawsze scenariusz musi się opierać na dyskotekowych szaleństwach. Coraz częściej decydujemy się na imprezy domowe, a przynajmniej od nich zaczynamy. 

Wieczór panieński to kwestia indywidualna. Jeśli panna młoda sobie tego życzy, może zorganizować wieczór sama we własnym domu, jednak najlepiej jest, gdy pozostawi to w rękach świadkowej lub najlepszej przyjaciółki. Nawet jeśli sama chce zadbać o organizację, nie przeszkadza to zupełnie w tym, by grono zaproszonych koleżanek zorganizowało we własnym zakresie dodatkowe atrakcje – wszak ma to być wieczór ostatnich panieńskich szaleństw, które panna młoda będzie wspominać jeszcze długo.

Niekoniecznie mowa tu o striptizie. Jeśli jednak ten pomysł jest brany pod uwagę, to należy delikatnie wybadać, co myśli na ten temat główna zainteresowana. Czy to indywidualny, czy to pokaz chippendales w klubie, warto wziąć go pod uwagę.
W gronie samych kobiet i przy takiej okazji, akcentów związanych z płcią przeciwną uniknąć się nie da i wręcz nie należy. Tort ozdobiony figurką nagiego mężczyzny z lukru czy czekoladki i lizaki w kształcie miniaturowych penisów, to tylko niektóre z propozycji, jakie oferuje przemysł spożywczy specjalnie na tę okazję. Z pewnością wywołają niejedną falę śmiechu.
To jednak dopiero początek. Aby rozstanie panny młodej ze stanem wolnym nie było zbyt proste i aby weszła na nową drogę życia odpowiednio przygotowana, można zorganizować dla niej kilka quizów i zadań do wykonania. Komisja składająca się z koleżanek może sprawdzić jej umiejętności w zakresie rozpoznawania produktów spożywczych z zawiązanymi oczami (żeby dobrze radziła sobie później w kuchni), przewijania dziecka, wiązania krawata, przyszywanie guzika itd. Należałoby także sprawdzić jej wiedzę dotyczącą przyszłego męża (w tym celu najpierw w tajemnicy przeprowadzamy z nim wywiad, a następnie sprawdzamy zgodność odpowiedzi): czy zna jego ulubiony kolor, ulubioną potrawę, ulubioną pozycję seksualną, marzenia dotyczące podróży, marzenia z dzieciństwa, plany na przyszłość, czy wie co mu się w niej najbardziej podoba, czy pamięta okoliczności zaręczyn itd. 
Nieodłącznym elementem wieczoru panieńskiego są także prezenty. Dobrze by było, aby wśród podarunków znalazło się zarówno coś zabawnego, coś praktycznego i... seksownego.
Oprócz atrakcji związanych ściśle z tematem wieczoru panieńskiego, można wykorzystać ten czas w taki sposób jak w każdy inny babski wieczór, pozwolić sobie jednak można na większe szaleństwa niż zwykle: ekstremalne makijaże, ekstremalne stroje, konkurs karaoke i wszystko, co tylko przyjdzie do głowy.

A później hulaj dusza! Kto powiedział, że wieczór panieński, który zaczął się w domu, musi się tam zakończyć? Gdy nastroje są już odpowiednie, można ruszyć na nocny podbój miasta. Najlepiej w odpowiednich strojach i z zabawnymi akcentami podkreślającymi fakt, że jest wśród was przyszła panna młoda (koszulka lub szarfa z napisem, welon, korona, itp.)