Społeczeństwo Wielkiej Brytanii cierpi na nadwagę. W związku z tym postanowiono odbierać rodzicom prawa do opieki nad ich pociechami jeżeli dopuszczą je do stanu otyłości. Niestety w Wielkiej Brytanii nadwaga to jeden z największych problemów społecznych. Problem, według angielskich władz, tkwi w rodzicach, którzy nagminnie przyzwalają na wzrost wagi swoich pociech. Dlatego Właśnie Wielka Brytania proponuje zabieranie nieletnich z ich rodzinnych domów.
Problem wydaje się abstrakcją do momentu gdy nie usłyszy się o faktach. Są one następujące: wzrastają koszty, które państwo wydaje na większe meble szkolne, stołówki, sale gimnastyczne a nawet… piece krematoryjne! Okazuje się, że ciężkie ciała po prostu przestały się w nich mieścić. Coraz częściej strażacy wzywani są w nagłych przypadkach do wynoszenia chorych z domów! Zaczęto też przystosowywać urzędy i domy opieki do osób z nadwagą.

Problem zdecydowanie jest poważny. Czy jednak zabieranie dzieci od rodziców z powodu nadwagi jest stosownym działaniem? Często tłumaczą oni swoje zachowanie wielkim apetytem dzieci oraz tym, że nie są w stanie odmówić im jedzenia.

Już dziś wiadomo o kilku przypadkach dzieci odebranych z rąk rodziców z powodu otyłości. Może zamiast tak radykalnych środków powinno kłaść się większy nacisk na sport i zdrową żywność? A może wystarczyłoby pozamykać w Anglii wszelkie fast foody?