Mimo coraz liczniejszych, lepiej skonstruowanych i szalenie wciągających gier komputerowych, gry planszowe przeżywają swój renesans. 
Coraz częściej, na naszych półkach obok Xboxa, czy Playstation leżą pudełka z następującą zawartością- kartonowa plansza, pionki, papierowe karty, kości. Proste? Jasne! I na tym właśnie polega urok tego rodzaju rozrywki. Jest coś jeszcze- aspekt towarzyski. Można naprawdę rewelacyjnie bawić się w dowolnie szerokim gronie właśnie przy jednej z takich gier. Grając w gry opierające się na elektronice, na ogół jesteśmy sami, nawet grając online z innymi, pozostajemy w izolacji. Natomiast w przypadku gier planszowych- pełna integracja.

Powrót do beztroskich lat dzieciństwa, chwile (przy niektórych grach mocno się przedłużające) czystej radości- to kolejne atuty i powody, dla których ludzie sięgają po Monopol, Ryzyko i inne, najróżniejsze gry.

Bo trzeba wspomnieć, jak wiele i jak różnorodne mogą być. Strategiczne, logiczne, ekonomiczne, słowne. Co tylko chcemy!
Wykonane bardzo starannie i efektownie. Dla miłośników historii ( moja ulubiona to Bitwy II wojny światowej 1942-45), giełdy, kryminałów- każdy znajdzie coś dla siebie. 

A dla tych, którzy lubią prawdziwy oldschool i brak komplikacji polecam bierki.