Wino to jeden z najlepszych przyjaciół kobiety. Chętnie go pijemy podczas kolacji z partnerem, z koleżankami na plotkach, czy nawet same w wannie z olejkami relaksującymi. Często wypowiadamy się, że najbardziej lubimy wino. Jednak czy rzeczywiście się na nim znamy? Czy jesteś w stanie teraz bez googlowania powiedzieć czym się różni Cabernet Sauvignon od Merlot? A może bardziej gustujesz w białych winach, więc doskonale potrafisz samym zapachem stwierdzić, czy wino w twoim kieliszku to Chardonnay czy Pinot Grigio?
Znajomość na winach zawsze imponuje wszystkim kręgom, bowiem trzeba być prawdziwym koneserem, aby odróżniać zapach czy smak każdego z różnych rodzaji. Jednak również warto dla siebie, dowiedzieć się co dokładnie pijemy. Czemu akurat jedno wino, nam mniej smakuje, a drugie bardziej.
Mamy trzy opcje.
Pierwsza z nich znaleźć partnera, który będzie się dobrze znał na winach.
Druga kupić sobie książki i samemu w domu z koleżankami robić degustacje.
Trzecia to zapisać się na warsztaty wina. Kurs wiedzy o winie to przyjemny sposób na poznanie tego jakże fascynującego, przebogatego świata aromatów, szczepów i roczników.
Jednak trzeba znaleźć odpowiedni kurs. Ponieważ są proponowane warsztaty trwające zaledwie 3-5 godzin. To jest dużo za mało, aby się rzeczywiście dowiedzieć czegoś o winach, a nie tylko się spić