Zastanawiasz się jaki odcień różu czy pudru jest dla Ciebie odpowiedni? Oto kilka praktycznych wskazówek, które uwzględniają twój odcień skóry wraz z paletą kolorystyczną pudrów, podkładów oraz różów. 
Jeśli jesteś Panią Wiosną, a twój odcień skóry jest ciepły, żółtawy, to najbardziej odpowiednim podkładem czy pudrem będzie dla Ciebie ten na bazie złota i żółci. Odcienie kości słoniowej, złocisto-beżowy, brzoskwiniowo-różowy. Przy Twoim typie urody powinnaś unikać wszystkich chłodnych, niebieskich odcieni. W przypadku różów czerwone i jednorazowe odcienie na bazie żółci, czyli brzoskwiniowo-różowy. koralowy, łososiowy, morelowy oraz złocisto-brązowy. I znów unikaj wszystkich odcieni niebieskawo-czerwonych oraz rdzawych brązów.

W przypadku urody Letniej charakteryzującej się chłodnym, niebieskawym odcieniem skóry najlepszym wyborem pudru czy podkładu będzie ten na bazie różu. To oznacza, że idealnymi odcieniami dla ciebie będą: różowo-beżowy, piaskowo-beżowy, porcelanowo-beżowy. W tym przypadku powinnaś unikać odcieni na bazie żółci i czerwono-brązowych. Przy wyborze różu zwracaj uwagę na chłodne różowe odcienie, takie jak jasny odcień pink, czerwień truskawki lub arbuza, malinowy róż, spłowiały róż. Unikaj natomiast zbyt mocnego odcienia pink i brązów. 
Dla urody Pani Jesień o ciepłym, żółtawo-czerwonawym odcieniu skóry dobór pudru i podkładu również nie jest trudny. Dla tego typu urody najlepsze są podkłady na bazie ciepłych, żółtawych odcieni. Dla przykładu: kość słoniowa , brzoskwiniowo-różowy, miedziany, odcień beżu. Koniecznie unikaj chłodnych, niebieskawych odcieni. Przy wyborze różu kieruj się odcieniami pomarańczowymi oraz czerwono-brązowymi. Najlepsze są tu odcienie terakoty, ceglasty, pomidorowy, złocistobrązowy, miedziany, a także odcień brązu. Nie wskazane są tutaj odcienie różowego i pink.

W ostatnim przypadku urody – Zima – charakteryzującej się chłodnym, niebieskawym lub oliwkowym odcieniem skóry, najlepszym podkładem czy pudrem będzie ten, który jest stworzony na bazie różu. I tak na przykład: beże z dodatkiem różu, porcelanowy, oliwkowo-beżowy, jasny piaskowy. W żadnym wypadku nie stosuj przy swoim typie urody odcieni czerwono-brązowych oraz tych na bazie żółci. Jeśli wybierasz róż to tylko ten w intensywnych odcieniach różu: jasny odcień pink, winna czerwień, wiśniowy, czysta czerwień, odcień fuksji oraz niebieskawo-różowy. Unikaj wszystkich odcieni brązu i pomarańczu