Polska literatura od kilku lat ma dwóch Januszów Wiśniewskich. Obaj napisali powieści, które zyskały dużą popularność i przychylne recenzje wśród krytyków.
Jeden to naukowiec drugi rzemieślnik, ten pierwszy pisał już dużo wcześniej, zanim zadebiutował z powieścią S@motność w Sieci, dla różnych czasopism w tym dla Playboya. Janusz „Krawiec” Wiśniewski swoją pierwszą powieść pt. Życie skrojone na miarę, wydał w 2008 roku.
Co łączy tych dwóch autorów po pierwsze zbieżność imion i nazwisk, ale nie tylko, powieści, które napisali przez większość czytelników uważane są za powieści biograficzne. Mimo że obaj autorzy zaprzeczają jakoby ich książki opisywały ich własne życia, to niewątpliwe bohaterzy powieści przypominają ich samych.
Bohaterem S@motności w Sieci jest naukowiec, zajmujący się tworzeniem programów komputerowych przydatnych w badaniach z dziedziny chemii. Podobne wykształcenie ma autor Janusz Leon Wiśniewski który oprócz magisterium z fizyki i ekonomii, jest też doktorem informatyki i doktorem habilitowanym chemii.

Janusz „Krawiec” Wiśniewski który zajmuje do dnia dzisiejszego szyciem na miarę i ma swój własny zakład krawiecki w centrum Gdyni i filie w Warszawie. W swojej powieści opisuje dzieciństwo i dorastanie w powojennej Polsce chłopca który w końcu zostaje krawcem. Podobną ścieżkę kariery miał właśnie autor, nie jadał Frutti de Mare a chleb ze smalcem, łatał dziury i przez część swojego życia klepał biedę.
Jak się czyta Wiśniewskich? Obie powieści mogę polecić bez mrugnięcia okiem, obie są równie interesujące, wciągające i budzą wiele emocji. Z tym że Życie skrojone na miarę wciąga już od pierwszych stron opisem burzliwego dzieciństwa głównego bohatera i obrazem powojennej polski. W przypadku S@motności w Sieci trzeba przebrnąć przez pierwsze 40 stron, które nie są specjalnie wciągające potem jednak wszystko nabiera tępa a emocje podczas czytania są niezapomniane