Słońce za oknem coraz śmielej zagląda do naszych dusz, rozwesela i dodaje energii, najwyższy czas by pomyśleć o miejscu, w którym spędzisz niezapomniane chwile i naładujesz akumulator. Wybierz Lizbonę! Stolica Portugalii zaczaruje Cię swoim klimatem!

Lizbona to miejsce  dla miłośników kultury jak i  zwolenników błogiego leniuchowania  w licznych knajpkach, restauracjach czy też klubach!
Onieśmiela widokiem opadających kaskadowo tarasów z sadzawkami, fontannami oraz ogrodami, które przypominają baśniową dekorację.

Miejscem wartym polecenia jest plac Rossio, który kiedyś był gospodarzem walki byków czy jarmarków. Obecnie to miejsce jest idealnie przystosowane dla młodych, kreatywnych ludzi, których nuda i bezczynność zabija. Miliony restauracji, kawiarenek, klubów, które głośną muzyką zapraszają do błogiego szaleństwa. Gdy potrzebujesz chwilę odpoczynku odwiedź jedną z kawiarenek na placu, usiądź wygodnie i rozkoszuj się smakiem ''Porto'' w Cafe Nicola bądź  babeczką z cynamonem i kremem budyniowym….

Lizbona to zbiór aż 54 dzielnic, które możesz podziwiać jeżdżąc zabytkowym żółtym tramwajem, który jest  jej znakiem rozpoznawczym. Warto zobaczyć Alfame, która urzeka wąskimi, krętymi uliczkami , domami, które zdobione są azulejos- charakterystycznymi dla tego regionu kafelkami. To miejsce stworzone jest dla zakochanych.


Podwodny świat, egzotyczna fauna i flora to wszystko znajdziesz w lizbońskim oceanarium, które jest największym w Europie, a drugim na świecie!! Będąc tam możesz poczuć jakbyś nurkował wśród stworzeń morskich… Bajkowo

Nie czekaj już dziś wybierz Lizbonę!!!