Jednym z hitów kosmetycznych ostatnich lat, który szybko zyskał sobie sympatię konsumentów, jest żurawina. W medycynie od dawna znane są właściwości lecznicze żurawiny i stosowana jest ona jako panaceum na wiele schorzeń. Szczególnie przy zapaleniach dróg moczowych i w profilaktyce chorób wieńcowych.

Jej właściwości kosmetyczne odkryto całkiem niedawno, dziś jednak kosmetyki z ekstraktami z żurawiny są produkowane przez niemal wszystkie największe firmy kosmetyczne na świecie.
Owoce żurawiny mają bardzo bogaty skład, który ma wyjątkowy wpływ na nasz organizm zarówno gdy stosujemy go od zewnątrz jak i od wewnątrz. Żurawina jest bardzo bogatym źródłem witamin, te małe czerwone owoce zawierają w swoim składzie ok. 10 witamin, w tym witaminę A i C. Dzięki dużej ilości antyoksydantów i flawonoidów, kosmetyki z dodatkiem ekstraktów z żurawiny mają silne działanie przeciwstarzeniowe oraz ochronne. 
Żurawina wykazuj szybkie działanie liftingujące i odżywcze, a także długotrwałe działanie nawilżające.

Celem kosmetyków opartych na bazie żurawiny jest przede wszystkim intensywne odżywienie i rewitalizacja skóry dojrzałej, ale także wzmocnienie jej odporności immunologicznej.
Te małe czerwone krzewinki mogą zdziałać bardzo dużo dobrego w naszym organizmie, nie tylko wtedy gdy cierpi on na infekcje czy jest chory. Naprawdę warto przekonać się o tym na własnej skórze