Lata 40-te i 50-te ubiegłego wieku stały się inspiracją dla Lauren Bacall, która była odpowiedzialna za makijaże na pokazie Diora. Wizażystka poszła w kierunku kobiecości sprzed kilkudziesięciu lat. Są trzy główne cechy charakterystyczne, które wykorzystała podczas pokazu. Mocne czerwone usta, pastelowe cienie do powiek oraz duże, rzadkie loki.
Aby wykonać taki makijaż potrzebujemy krwisto czerwonej szminki. Twarz pudrujemy fluidem, a następnie sypkim pudrem w jasnych odcieniach. Policzków nie podkreślamy, bowiem już oczy i usta są wyraźnie zaznaczone.
Do oczu wybieramy niebiesko-fioletowe pastelowe cienie. Eyelinerem malujemy górną cześć oka. Natomiast na dolną część oka nakładamy odrobinę ciemnych, szarych cieni. Całość dosyć mocno podkreślamy tuszem do rzęs w kolorze głębokiej czerni.
Ważne aby brwi były w kolorze odpowiadającym włosom, a nawet mogą być troszkę przerysowane, jak u modelki na zdjęciu w galerii poniżej.

Do uzyskania takiej fryzury potrzebujemy dużych wałków oraz sporej ilości lakieru i pianek. W wilgotne włosy wetrzyj trochę pianki i podsusz głowę. Włosy od samej nasady nawiń na wałki bardzo precyzyjnie i równo po obu stronach twarzy. Rozpuść włosy, a następnie delikatnie czesz pasmo po paśmie szeroką szczotką. Nie roztrzepuj włosów, bowiem zaraz będziesz miała odwrotny efekt. Na koniec delikatnie utrwal całość lakierem.