Lato to czas, gdy wszystko intensywnie rośnie, a rośliny kwitną. To samo dzieje się z naszymi włosami i paznokciami pod wpływem słońca rosną one szybciej. Ma to swoje plusy i minusy, gdyż przyśpieszony wzrost wymaga też częstszej pielęgnacji.
Długie paznokcie są mniej odporne na uszkodzenia i częściej się łamią. Jeśli lubisz mieć pomalowane paznokcie lub nosisz sztuczne żele lub akryle, lato wymaga od nas częstszych wizyt u manicurzystki niż w innych porach roku.

Również niechciane owłosienie rośnie znacznie szybciej podczas lata, co w okresie plażowania czy wizyt na basenach może szczególnie uprzykrzać życie, ponieważ wymaga od nas częstszej depilacji. Włosy na głowie też podczas lata nie mają się najlepiej gdyż szczególnie często narażamy je na negatywny wpływ słonej czy chlorowanej wody. Włosy farbowane bardzo szybko tracą w tych warunkach barwę i blask, przez co częściej je farbujemy i powtórnie narażamy na uszkodzenie.
Nasz wygląd latem może wydawać się lepszy jesteśmy opaleni, rozpromienieni jednak nie zawsze to, co powierzchownie wygląda dobrze, w głębi też jest dobre. O negatywnym wpływie promieni słonecznych na skórę nie musze przypominać. 
Lato jednak jest czasem odpoczynku i korzystania z dobrodziejstw pięknej ciepłej pogody, dlatego też mimo katuszy, jakie przeżywają w tym czasie nasze włosy i paznokcie my nadal na zdjęciach z wakacji pozostajemy piękni, ponieważ jesteśmy bardziej niż zwykle zrelaksowani i wypoczęci